Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Moda męska

W czym na matury 2018?

2018-04-16
|
W czym na matury 2018?

  Na maturze bezsprzecznie najważniejsza jest wiedza – nie oznacza to jednak, że nie należy przywiązywać wagi także do stroju, w którym ten niezwykle ważny test będziemy zdawać. Dlaczego? Egzamin dojrzałości to ważny krok w życiu każdego młodego człowieka, który przygotować ma go zarówno do przyszłej pracy, jak i życia społecznego. Umiejętność doboru eleganckiego stroju będzie niezwykle ważny przez całe życie – w czasie rozmów o pracę, podczas egzaminów na studia, w życiu zawodowym i przy wielu innych okazjach. Jak zatem powinien ubrać się na maturę elegancki i dojrzały już mężczyzna?

  MATURA 2018 – GARNITUR I KRAWAT OBOWIĄZKOWE!

  Moda męska ewoluuje i staje się coraz bardziej liberalna. Panowie noszą coraz odważniejsze kolory i lubią zaskakiwać oryginalnymi połączeniami. Dotyczy to jednak głównie stylizacji miejskich, imprezowych i wakacyjnych – w czasie oficjalnych wydarzeń elegancka klasyka to zawsze najlepsze rozwiązanie. Warto o tym pamiętać przy każdej okazji – profesorowie i pracodawcy bywają konserwatywni, przez co awangardową stylizacją łatwo można ich do siebie zrazić. Dobre wrażenie to zaś ważna część sukcesu!

  Czy można iść na maturę bez marynarki? Można – niemniej nie jest to dobry pomysł. Młody mężczyzna w spodniach od garnituru i eleganckiej koszuli bez marynarki wygląda nieco infantylnie. Na szkolnych akademiach taki strój uchodzi za „galowy”, ale do egzaminu dojrzałości to próg, na którym wchodzimy w dorosłość i wypada zrobić to w odpowiednim stylu.

  KLASYCZNIE CZY Z NUTĄ FANTAZJI?

  „Oficjalny strój” oznacza to jednak, że skazani jesteśmy na jeden odgórnie wyznaczony wzór – marynarka, koszula i krawat nie muszą być wcale nudne. Klasyczny garnitur i biała koszula to rozwiązanie sprawdzone, bezpieczne i ponadczasowe, ale rozwiązań jest wiele i warto z nich korzystać. Jak jednak podkreślić swoją indywidualność, nie wychodząc poza ramy formalnej elegancji?

  Ceniący szyk panowie bardzo często sięgają obecnie po piękne marynarki z kontrastującymi guzikami, wstawkami i szwami. Takie rozwiązanie pozwoli wyróżnić się w tłumie maturzystów, zachwycić oryginalnym strojem i jednocześnie zachować formalną konwencję.

  Biała koszula nie jest także obowiązkowa – nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast klasycznej bieli wybrać błękit, bardzo modny ostatnio róż lub nawet fiolet. Warto jedynie pamiętać, że elegancka koszula na taką okazję powinna być gładka lub ewentualnie zdobiona bardzo delikatnym wzorem – drobnymi groszkami lub wąskimi paskami. Wyraziste wzory lepiej zostawić na inne okazje.

  Nieco oryginalności dodać można do maturalnej stylizacji decydując się na kolorowy krawat. Czarny garnitur i biała koszula wiele zyskają, jeżeli ożywimy całość odważniejszym dodatkiem. W tym wypadku mamy praktycznie pełną dowolność – krawat na maturę może być czerwony, zielony lub żółty. Zasada dotycząca wyrazistych wzorów pozostaje jednak bez zmian – unikamy ich za wszelką cenę.

  Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
  pixel