Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
LifestyleTrening i ciało

Sporty letnie – przegląd

2018-08-28
|
Sporty letnie – przegląd

  Piękne słońce motywuje do aktywności. Sport to nie tylko sposób na zachowanie zdrowia i dobrej kondycji. To również wspaniała rozrywka, która pozwoli w czasie urlopu lub przerwy wakacyjnej odpocząć od komputera, obowiązków zawodowych i stresu. Latem warto uprawiać dyscypliny typowe dla tej pory roku. Jaki wybór ma zatem osoba złakniona emocji, relaksu i ruchu na świeżym powietrzu?

  SIATKÓWKA PLAŻOWA

  Każdy chyba grał w siatkówkę na lekcjach wychowania fizycznego. Gra na szkolnej sali gimnastycznej to jednak nie to samo co zmagania na boisku wytyczonym na plaży. Nie dość, że gra w piasku jest trudniejsza, to jeszcze dostarcza więcej wrażeń i pozwala się pięknie opalić. To chyba najbardziej wakacyjny sport, który uprawia się na praktycznie wszystkich plażach świata – zarówno tych morskich, jak i nad jeziorami. Wystarczy siatka, piłka i grupa znajomych.

  FRISBEE

  Plastikowy dysk Frisbee wymyślił w latach 40. ubiegłego wieku niejaki Walter Frederick „Fred” Morrison. Ta stosunkowo młoda zabawka szybko zdobyła ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych, a niebawem moda na bieganie za latającym dyskiem dotarła tez do Europy. To idealna zabawa na lato. Frisbee jest lekkie i zmieści się do każdego bagażu. Grać można na plaży, na łące lub nawet na trawniku przed domem. A co ważne – jeżeli zabraknie chętnych do zabawy, grać można także ze swoim psem.

  JAZDA NA DESKOROLCE LUB ROLKACH

  Żeby jeździć na deskorolce lub rolkach nie trzeba być nastolatkiem w baseballowej czapeczce. Oprócz niewątpliwej przyjemności z jazdy, jest to również świetne ćwiczenie równowagi i kondycji. W niemal każdej miejscowości znaleźć można skateparki, w których bezpiecznie poćwiczyć można jazdę i efektowne tricki. Warto jednak zainwestować w ochraniacze na łokcie i kolana oraz kask.

  GOLF

  Gra w golfa powstała najprawdopodobniej w Szkocji i znana jest od późnego średniowiecza. Postrzega się ją często jako sport elitarny zarezerwowany jedynie dla bogatych snobów. Nie jest to prawda – do klubu golfowego pójść może każdy. Koszt gry i wypożyczenia sprzętu może nie należy do najniższych, ale warto spróbować chociaż raz w życiu swoich sił na polu golfowym. To świetne ćwiczenie kondycji i precyzji dla osób w każdym wieku. Wakacje to świetny moment, aby zapisać się na kurs i zrozumieć, czemu miliony ludzi z całego świata tak uwielbiają ten sport.

  JAZDA NA ROWERZE

  Latem na ścieżkach rowerowych zaczyna się robić tłoczno. Nic dziwnego, bo w czasie pięknej pogody jazda na rowerze daje mnóstwo frajdy. To również doskonała alternatywa dla samochodu lub komunikacji miejskiej. W ten sposób połączyć można przyjemne z pożytecznym i dobrze się bawić, zadbać o kondycję oraz oszczędzić na paliwie lub biletach. Na rowerze dotrzeć można tam, gdzie nie dojedzie auto, więc jest to opcja idealna dla fanów turystyki. W kraju miłośników tego sportu jest ogromna liczba – świadczą o tym zarówno wyniki sprzedaży jednośladów, jak i ilość powstających ścieżek i szlaków rowerowych. Jeździć można samemu lub wybrać się na wycieczkę z przyjaciółmi, partnerem lub dziećmi.

  Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
  pixel