Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
LifestyleTrening i ciało

Sporty, które pozwolą wyrzeźbić ciało do wakacji

2018-04-30
|
Sporty, które pozwolą wyrzeźbić ciało do wakacji

  Chłód, opady śniegu i krótkie dnie nie zachęcają do aktywności fizycznej – dlatego też zimą szybko tracimy kondycję. Wraz z nadejściem wiosny warto to zmienić i na nowo wrócić do sportu i zadbać o zdrowie oraz sylwetkę. Zdecydowanie nie warto odkładać tego na później – systematyczność i odrobina silnej woli pozwolą do wakacji zrzucić zbędne kilogramy, poprawić wytrzymałość i popracować nad efektownie wyrzeźbionymi mięśniami. Dodatkowo sport to endorfiny, które pomogą zwalczyć zimową depresję i z nową energią wejść w życie. Jaki jednak sport wybrać, aby efekty pojawiły się jeszcze przed wakacjami?

  JOGGING

  Bieganie to jeden z najlepszych sposobów na aktywne rozpoczęcie sezonu treningowego. Ta dyscyplina ma wiele zalet: pomaga szybko wrócić do formy, można uprawiać ja samemu lub z przyjaciółmi i nie wymaga drogiego sprzętu. Wystarczy znaleźć wolną chwile, założyć sportowy strój i… zacząć biec przed siebie.

  Jeżeli kondycja mocno ucierpiała w czasie zimy zacząć można od marszobiegów i krótkich dystansów – najważniejsze jest zachowanie systematyczności i znalezienie w bieganiu przyjemności. Biegaczom pomóc może też specjalna aplikacja na smartfon, która zapisze trasę biegu i pozwoli porównać wyniki z poszczególnych dni. Nic tak nie motywuje, jak bicie własnych rekordów.

  PŁYWANIE

  Powrót do codziennych treningów bywa trudny – warto zatem zacząć od sportu, który nie obciąża mocno stawów, kręgosłupa i mięśni. Dlatego też wraz z nastaniem ciepłych dni najlepiej wybrać się na pływalnię. Dodatkowym atutem jest też ogólnorozwojowy charakter tej dyscypliny – pływając aktywujemy praktycznie wszystkie mięśnie, wzmacniamy kondycję i poprawiamy siłę mięśni.

  Najważniejsze jednak, że nie potrzeba na to wiele czasu – wystarczy poświęcić 30-40 minut na basenie, aby przeprowadzić naprawdę efektywny i satysfakcjonujący trening.

  SIŁOWNIA PLENEROWA

  Siłownie pod gołym niebem wyrastają w wielu miejscowościach jak grzyby po deszczu. To idealna propozycja dla osób, które pragną poćwiczyć na świeżym powietrzu, nie rezygnując z możliwości, jakie daje profesjonalny klub fitness. W takich miejscach wykonywać można większość ćwiczeń siłowych, kondycyjnych czy rozciągających nie płacąc za drogie karnety.

  Siłownia plenerowa jest dostępna przez całą dobę – można zajrzeć tam wracając do domu z pracy lub w czasie spaceru z psem. Dodatkowym atutem jest też możliwość poznania innych miłośników ćwiczeń z najbliższej okolicy. Zaowocuje to z pewnością większą motywacją i być może pięknymi przyjaźniami.

  ROWER

  Jazda na rowerze poprawia kondycje i rozwija mięśnie nóg. Największą zaletą tego sportu jest jednak to, że przy okazji jest on oszczędną i ekologiczna formą transportu. Jeżeli wiec brakuje czasu na biegi lub wizyty w plenerowej siłowni, najlepiej zostawić samochód w garażu, zrezygnować z komunikacji miejskiej i wsiąść na rower.

  Na rowerze dojechać można do pracy, na uczelnię czy do sklepu – oprócz poprawy zdrowia i samopoczucia zyskuje się w ten sposób także spore oszczędności na paliwie lub biletach autobusowych. Dodatkowa gotówka na nowe jeansy lub modną koszulę to również doskonała motywacja do uprawiania tego bardzo przyjemnego sportu.

  Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
  pixel