Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Moda męskaLudzie i Relacje

Prace, które można wykonywać w wakacje

2018-05-31
|
Prace, które można wykonywać w wakacje

  Wakacyjna laba nie musi być czasem bezczynności – wolny czas można wykorzystać na wiele różnych sposobów. W wakacje można popracować nad kondycją fizyczną, zająć się swoim hobby lub podjąć pracę i zarobić nieco pieniędzy na wymarzony wyjazd lub nowe ciuchy. Nie ma jednak co liczyć, że na dwa czy trzy miesiące znajdziemy dla siebie wysokie stanowisko w wielkiej firmie – pozostaje zatem rozdawanie ulotek lub…

  No właśnie? Jakie jeszcze prace sezonowe warto jeszcze brać pod uwagę?

  Prace sezonowe, które można wykonywać w wakacje spróbujmy podzielić na trzy kategorie:

  • Praca w gastronomii
  • Praca w handlu i usługach
  • Praca fizyczna

  Decydując się na pracę w lokalu gastronomicznym pamiętać trzeba, że doświadczenie nie jest tak ważne, jak ważna książeczka tak zwana „sanepidowska”. Jeżeli jej nie posiadamy, najlepiej po prostu bez zwłoki udać się na potrzebne badania i zdobyć ten dokument.

  Nie liczmy też na to, że jakikolwiek lokal przyjmie ucznia lub studenta na stanowiska szefa kuchni lub kierownika sali. Nie ma jednak problemu, aby zaczepić się na miesiąc lub dwa przy zmywaniu naczyń, sprzedaży hot-dogów lub jako kelner. Ta ostatnia opcja jest szczególnie atrakcyjna, bo mimo, że jest to praca wymagająca, to oprócz wynagrodzenia możemy liczyć na napiwki, więc warto się starać.

  W wakacje, gdy zaczyna się sezon urlopowy sklepy i galerie handlowe zaczynają cierpieć na brak rąk do pracy. Dlatego też zwykle nie ma problemu ze znalezieniem zatrudnienia jako zastępca sprzedawcy lub kasjer.

  Jeżeli jednak ktoś nie czuje się pewnie przy pracy z klientami i dużymi sumami pieniędzy, pozostaje także rozkładanie towarów na półkach.

  Latem zaczynają się zbiory owoców i warzyw. Rolnicy i sadownicy chętnie zatrudniają do takich prac studentów i uczniów. Zaletą jest niewątpliwie to, że niewymagane jest żadne doświadczenie, ani nawet szczególna kondycja fizyczna.

  Zajęcie znaleźć można także na budowie lub przy prostych pracach wykończeniowych, jako pomocnik murarza lub tynkarza.

  JEŚLI NIE PRACA, TO MOŻE STAŻ?

  W wakacje można zdobyć również doświadczenie w zawodzie, który chcemy wykonywać w przyszłości. Letni staż lub praktyki w firmie z naszej branży, to dobra okazja do uzupełnienia CV o wartościowy akapit.

  Wiele staży jest niestety bezpłatnych, ale uważnie przeszukując portale z ogłoszeniami o praktykach dla studentów, znaleźć można także całkiem sporo propozycji z wynagrodzeniem.

  JAK UBRAĆ SIĘ DO PRACY?

  Zaczynając sezonową pracę trzeba upewnić się, czy nasz pracodawca ma konkretne wymagania co do stroju. W wielu miejscach odzież robocza zostanie zapewniona – np. strój kelnera czy kombinezon roboczy.

  Przy roznoszeniu ulotek czy rozkładaniu towaru zdani jesteśmy jednak zwykle na własną garderobę. Warto pamiętać, że do pracy przychodzimy ubrani wygodnie, ale i schludnie – szczególnie, gdy stanowisko wymaga pracy z klientem lub przebywania w miejscu gdzie są klienci.

  Najbezpieczniejsza opcja to klasyczne jeansy lub joggery, które jednocześnie świetnie wyglądają i zapewniają wygodę podczas pracy. Zależnie od charakteru i warunków pracy dobrym dodatkiem będzie też T-shirt lub kraciasta koszula.

  Jeżeli zależy nam na odrobinie elegancji – np. podczas pracy w sklepie lub przy kolportowaniu materiałów reklamowych, to zawsze dobrym wyborem będzie casualowa koszula w stonowanym kolorze, która również świetnie wygląda z jeansami.

  Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
  pixel