Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Moda męska

Patenty na pakowanie walizki przed podróżą

2022-07-25
|
Patenty na pakowanie walizki przed podróżą

  Jaka czynność jest najbardziej wyczerpująca przed wakacjami? Wielu powiedziałoby, że pakowanie walizki. Są jednak fundamentalne zasady, które pozwalają sprawne i skuteczne pakowanie bez wpadek w postaci zapomnianej bielizny czy pogniecionego kapelusza. Przeczytaj tych X najważniejszych trików pakowania walizki!

  1 – ZRÓB LISTĘ RZECZY DO SPAKOWANIA

  Mężczyźni rzadko robią listę niezbędnych rzeczy – czy to do kupienia, czy spakowania. Jednak pomaga ona zapanować nad chaosem przed podróżą. Jak dobrze spakować walizkę, mając listę podręczną? Zacznij ją robić na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Dzięki temu podczas jej tworzenia nie zapomnisz o niczym istotnym.

  2 – ROLUJ UBRANIA, ZAMIAST JE SKŁADAĆ

  Patent widoczny zwłaszcza w hotelowych szafach, gdzie ręczniki umieszcza się właśnie w postaci rolowanej. Jak spakować się do walizki, by wyjściowa koszula się nie pogniotła i na miejscu nie trzebabyło szukać żelazka? Przede wszystkim staraj się wyprasować ubrania wcześniej i zwijać je w rulon. To z jednej strony zapewni Ci więcej przestrzeni w walizce, a z drugiej pomoże zachować garderobę w nienagannym stanie. Nie ma nic gorszego niż upychanie w walizce ubrań na siłę. Pamiętaj, że bezładnie zwinięte ciuchy zajmują więcej miejsca.

  3 – NAJCIĘŻSZE RZECZY UMIEŚĆ NA SPODZIE

  To bardzo dobry trik na organizację bagażu przed podróżą. Sprytne pakowanie walizki obejmuje umieszczanie elementów ważących więcej właśnie na spodzie. Jakie to ma znaczenie? Przede wszystkim te rzeczy są zabezpieczone przed przemieszczaniem się. Przyłożone ubraniami są stabilne i nie ruszają się na prawo i lewo. Poza tym ułożenie na dnie walizki ciężkich rzeczy pomaga się rozpakować. Wyobraź sobie, że po wejściu do pokoju hotelowego szukasz skarpetek, które są przyrzucone laptopem, książkami i wypełnioną po brzegi kosmetyczką.

  4 – POSTAW NA MNIEJSZE RZECZY

  Skuteczne pakowanie walizki przed podróżą ma związek też z zabieraniem ze sobą mniejszych rzeczy. Jak możesz to osiągnąć? To dosyć proste. Wystarczy, że zamiast balsamu po goleniu i pianki weźmiesz wersje mini. Pasty do zębów również występują w małych wariantach pojemnościowych. Jeśli nie masz możliwości kupić szamponu w małej tubce, przelej go do mniejszego pojemnika. Możesz być zdziwiony, ile miejsca zajmują kosmetyki. Jeśli wybierasz niestandardowe opakowania, pamiętaj o ich dokręceniu. Możesz też zapakować je w folię ochronną, by zabezpieczyć bagaż przed zalaniem.

  5 – WEŹ OPAKOWANIE NA BRUDNE UBRANIA

  Co zrobisz na wakacjach z brudną bielizną? Idealnym rozwiązaniem byłoby wykonanie prania, ale umówmy się – kto na wakacjach o tym myśli? Dlatego brudne części garderoby dobrze jest mieć gdzie schować. Świetne patenty na pakowanie walizki obejmują też umieszczenie w niej właśnie takiego cienkiego worka. Dzięki temu wszystko, co brudne zmieścisz oddzielnie i zaoszczędzisz sobie nieprzyjemnego widoku i zapachu.

  6 – NAJCENNIEJSZE RZECZY MIEJ PRZY SOBIE

  Telefon, gotówka, karty płatnicze, dokumenty – to wszystko powinieneś mieć przy sobie. Dlaczego? Po pierwsze może Ci się to przydać w każdej chwili. Nie będziesz przecież biegał do bagażnika po dokumenty czy gotówkę. Po drugie w przypadku lotu samolotem unikniesz niespodzianki zgubionego bagażu. Poza tym w sytuacji kryzysowej, gdy ktoś postanowi wyrwać Ci torbę, po prostu nic cennego w niej nie znajdzie.

  7 – PAMIĘTAJ O LEKACH

  Na wakacjach mogą zdarzyć się wypadki. Dlatego weź ze sobą mini apteczkę, by zawsze mieć przy sobie najpotrzebniejsze rzeczy. Oczywiście jeśli przyjmujesz stałe leki, koniecznie weź ich zapas ze sobą. Dobrze jest też mieć w portfelu informację na temat chorób i przyjmowanych medykamentów, by w razie wypadku lekarz wiedział, na co się leczysz.

  Pakowanie walizki to sztuka. Uwzględniając powyższe wskazówki, zrobisz to skutecznie!

  Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
  pixel