Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
LifestyleLudzie i Relacje

Odzyskaj formę po zimie

2021-03-05
|
Odzyskaj formę po zimie

  Wiosna to najlepszy czas aby powrócić do formy sprzed zimy. Zimowe miesiące zdecydowanie nie sprzyjają utrzymaniu kondycji. Zasypane chodniki utrudniają uprawianie sportu na powietrzu takie jak bieganie czy jazda rowerem. Dodatkowa warstwa ochronna po zimie zapewne nikogo nie dziwi. Wiosna to czas odrodzenia, warto wykorzystać świeży przypływ energii na rozruszanie po zimie. Zobacz jak wrócić do formy po zimie.

  PO PIERWSZE: DETOKS

  Zapewne zastanawiałeś się dlaczego zimą czujesz się ciągle zmęczony i senny. Wynika to z braku ruchu co wiąże się z obniżoną kondycją. Aby wesprzeć funkcjonowanie metabolizmu po zimie zorganizuj sobie kilkudniowy detoks, który skutecznie oczyści organizm ze szkodliwych związków chemicznych, które przyjmujemy z powietrza oraz zjadamy wraz z posiłkami. Odnajdziemy wiele diet na oczyszczenie organizmu. Najpopularniejsze z nich to dieta owocowo – warzywna, sokowa czy kuracja ziołowa. Należy pamiętać, że detoks nie oznacza głodzenia się. Głodówka może przynieść niepożądane skutki w postaci zaburzenia metabolizmu oraz niedoborów substancji odżywczych w organizmie. Podczas detoksu eliminujemy z diety wszelkie produkty inne niż warzywa i owoce. Długość trwania detoksu zależy od własnych potrzeb. Należy pamiętać, że ma on na celu jedynie oczyszczenie organizmu i nie może być stosowany długotrwale. Czas trwania diety owocowo – warzywnej nie powinien być dłuższy niż 6 tygodni natomiast diety sokowej nie dłużej niż 7 dni.

  WRÓĆ DO SPORTU

  Uprawianie sportu nie tylko pomaga utrzymać formę ale poprawia naszą kondycję i wydolność organizmu. Wielu z nas zaczynało swoją przygodę ze sportem, która kończyła się niepowodzeniem i frustracją. Jeżeli nie widać efektów zbyt szybko – rezygnujemy i poddajemy się. Nie ma nic gorszego niż zniechęcenie po pierwszym treningu. Na początek zacznij od dwóch treningów tygodniowo aby nie przeforsować organizmu i się nie zniechęcić. Postaw na 20-30 minutowy trening cardio, który zwiększy wydolność i przygotuje Twój organizm do cięższego treningu siłowego. Przykładowe ćwiczenia cardio: interwały, chodzenie, bieg lub rower. Ćwiczenia możesz wykonywać zarówno na siłowni jak i na świeżym powietrzu. Stopniowo zwiększaj intensywność i długość ćwiczeń aby osiągnąć wymarzone efekty.

  ROZGRZEJ MIĘŚNIE

  Nie “rzucaj się na głęboką wodę” od razu. Jeżeli dawno nie ćwiczyłeś przygotuj ciało do większego wysiłku. Zacznij od spaceru lub marszobiegów aby pobudzić organizm i rozgrzać mięśnie. Pamiętaj, że rozciąganie i rozgrzewka są ważne przed każdym treningiem aby uniknąć kontuzji i przeciążenia.

  PAMIĘTAJ O REGENERACJI

  Pomiędzy treningami bardzo ważny jest odpoczynek i regeneracja organizmu. Jeżeli na następny dzień po treningu czujesz zakwasy lepiej przeznacz ten czas na odprężenie. Wybierz się na basen lub saunę aby zregenerować mięśnie i tkanki oraz rozluźnić ciało.

  ZADBAJ O DIETĘ

  Prócz początkowego oczyszczenia organizmu bardzo ważna jest dieta. Najlepiej żeby była lekkostrawna. Ogranicz spożywanie tłustych dań i słodkich przekąsek. Sięgaj po świeże owoce i warzywa, które dostarczą witamin i energii. Bardzo ważne jest regularne spożywanie posiłków. Najlepiej 5 razy dziennie. Pij dużo wody aby nawodnić organizm i oczyścić z toksyn. Nie katuj się rygorystycznymi dietami, przez które nie będziesz miał sił na ćwiczenia oraz pozbawisz organizm cennych składników odżywczych.

  Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
  pixel