Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
LifestyleLudzie i Relacje

Męski wypad – jak zaplanować?

2018-09-22
|
Męski wypad – jak zaplanować?

  Wyjazdy w mieszanym towarzystwie są bardzo przyjemne, ale każdy facet musi czasami urządzić sobie z najlepszymi przyjaciółmi męski wypad. Są miejsca i aktywności, które niezbyt przypadają do gustu paniom i właśnie dlatego warto zebrać znajomych, by pojechać na ryby, wycieczkę lub koncert. Jak jednak zaplanować taki wypad, aby wszystko poszło zgodnie z planem?

  CEL, MIEJSCE I DOBRY PLAN

  W pierwszej kolejności trzeba ustalić cel wyjazdu – dobry plan to połowa sukcesu. W czasie wyjazdu można np. odwiedzić miejsce, które partnerki uznałyby za nudne – muzeum broni pancernej, rajd off-roadowy czy koncert rockowy. Można również wybrać się do nowego pubu, gdzie podaje się rzemieślnicze piwa albo na survivalowy nocleg w lesie.

  W większości przypadków miejsce określa sam cel, ale czasami musimy się wysilić. Nie wszędzie uda się bowiem rozbić namiot czy rozpalić ognisko. Te rzeczy trzeba sprawdzać wcześniej, aby męski wypad nie okazał się klapą. Warto także ustalić, ile czasu mają poszczególni uczestnicy wyjazdu, tak aby móc odpowiednio wcześniej wrócić i zregenerować siły przed pracą lub nauką.

  NIEZBĘDNY EKWIPUNEK

  Na męski wypad często potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Emocje związane z wycieczką nie powinny przesłonić racjonalnego myślenia. Jeżeli wybieramy się na ryby, upewnijmy się, że mamy wszystkie potrzebne przynęty i wodery.

  Przed dłuższą trasą warto sprawdzić czy samochód, którym jedziemy jest w pełni sprawny i zatankowany, czy zabraliśmy karty kredytowe, dokumenty i ciepłe ubranie. Nawet latem zdarzają się zimne wieczory i ciepła bluza zawsze powinna znaleźć się w plecaku – nikt przecież nie chce wrócić z wypadu chory.
  To samo dotyczy biletów na pociąg lub autokar oraz kupionych przez Internet wejściówek i voucherów.

  NAJWAŻNIEJSZA JEST ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

  Priorytetem jest jednak odpowiedzialne planowanie wypadu. W męskim gronie łatwo się zapomnieć. Jeżeli planujemy pojechać do nowego browaru, to weźmy pod uwagę fakt, iż ktoś będzie musiał zawieźć nas do domu – w takim wypadku warto zadbać o nocleg w pobliżu. Rodzinie zostawmy informację o tym gdzie i na jak długo jedziemy.

  Telefon powinien być cały czas włączony i umożliwić bliskim kontakt. Co jednak, gdy wybieramy się w góry lub do lasu, gdzie nie ma zasięgu? Zostawmy wtedy informację, jak długo dodzwonienie się nie będzie możliwe i oddzwońmy do domu w chwili, kiedy tylko będzie to możliwe.

  Jakość męskiego wypadu nie jest liczona w promilach – znacznie ważniejsze jest to, aby wszyscy wrócili cali, zdrowi i zadowoleni. Nie jest ujmą zadbać o bezpieczeństwo i kulturalną zabawę. Dobrze jest też mieć jakiś plan zapasowy – co bowiem, gdy okaże się, iż ostatni pociąg do domu nie przyjedzie, a rano musimy być w pracy? Drobny zapas czasu i gotówki zawsze jest w cenie. Szczególnie, że w towarzystwie przyjaciół czas leci bardzo szybko, a rozmowy, żarty i wspomnienia skutecznie zniechęcają do spoglądania na zegarek.

  Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
  pixel