Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Moda męska

Koszulka pod koszulą – czy to dobre rozwiązanie?

2022-04-08
|
Koszulka pod koszulą – czy to dobre rozwiązanie?

  Czy zakładać t-shirt pod koszulę? To odwieczny problem, który dzieli mężczyzn, a także stylistów czy blogerów modowych. Jedni uważają, że to bezwzględna modowa wpadka, inni wymieniają zalety zakładania koszulki pod koszulę. Można powiedzieć, że obie strony mają sporo racji i obie w pewnym zakresie się mylą. T-shirt pod koszulą może być bowiem bardzo dobrym rozwiązaniem, ale tylko w konkretnych przypadkach i pod pewnymi warunkami. W jakich sytuacjach można założyć koszulkę pod koszulę, jakie modele wybierać i jak je nosić, aby były niewidoczne?

  Koszula na koszulkę – argumenty za

  Zwolennicy zakładania koszuli na koszulkę, na pierwszym miejscu wymieniają względy praktyczne i komfort termiczny – niezależnie od pory roku. Zimą koszulka spełnia rolę dodatkowej warstwy chroniącej nas przed chłodem i wyziębieniem. Gdy robi się cieplej t-shirt pochłania pot, zapobiegając nieestetycznym plamom. Obu sytuacjom można jednak zapobiec w inny sposób niż zakładając koszulkę pod koszulę. Wystarczy wybrać koszulę z odpowiedniego, wysokogatunkowego materiału. Zimą powinny być to modele z grubszej tkaniny, a latem z możliwie najcieńszej i najbardziej przewiewnej, o luźnym splocie. Takie rozwiązanie zapewnia odpowiednią wentylację i minimalizuje problem pocenia się. Pamiętajmy, że koszula ze sztucznego materiału będzie wzmagała potliwość bez względu na to, czy założymy pod nią koszulkę.

  Odpowiedź na pytanie, czy zakładać t-shirt pod koszulę jest natomiast twierdząca, gdy chcemy zamaskować ciemne lub nadmierne na klatce piersiowej. Prześwitujące przez cienki, biały materiał lub wystające między guzikami włosy, nie wyglądają estetycznie, a w formalnych sytuacjach są oznaką niedbalstwa i niechlujności. Koszulka pod koszulę bywa wówczas ratunkiem.

  Jaka koszulka pod koszulę?

  Wiemy już, że t-shirt pod koszulę jest w pewnych sytuacjach dobrym pomysłem. Nie może to być jednak jakakolwiek koszulka. Częstym błędem jest zakładanie białej koszulki pod koszulę – również białą, choć ten wybór może się wydawać intuicyjny. Niestety białe t-shirty mają to do siebie, że prześwitują przez materiały we wszystkich kolorach. Znaną i sprawdzoną przez stylistów metodą jest dobieranie cielistej warstwy spodniej. Jeśli więc musisz założyć białą koszulę na koszulkę, zadbaj o to, by ta druga była właśnie w cielistym kolorze. Pamiętaj o tym, że tego typu t-shirt musi pozostawać niewidoczny, a jego dekolt nie może wystawać zza kołnierzyka. Unikaj modeli z półokrągłym dekoltem, wybieraj te w kształcie „V”.

  Koszulka pod koszulę powinna być także wykonana z komfortowego, wysokogatunkowego materiału, który dobrze wchłania pot, a jednocześnie jest przewiewny. Wybieraj fasony przylegające do ciała – fałdki i zagniecenia pod białą koszulą wyglądają fatalnie. Najlepszym wyborem będą modele z bawełny i dodatku lycry. Dobrze dobrany t-sirt pod koszulę może nawet wyszczuplić Twoją sylwetkę, jeśli jest taka konieczność. Koszula również będzie się na nim lepiej układała.

  Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
  pixel