Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Moda męska

Klasyczne jeansy na luzie — jak dobrać spodnie do budowy ciała?

2022-11-28
|
Klasyczne jeansy na luzie — jak dobrać spodnie do budowy ciała?

Każdy, kto choć raz kupował spodnie, zdaje sobie sprawę, że wbrew pozorom nie jest to łatwa sprawa. Jeden rozmiar jeansów męskich drugiemu jest nierówny. To, że w danym modelu wygląda się proporcjonalnie, nie znaczy, że w innym tego samego rozmiaru sylwetka także będzie się dobrze prezentować. Pozostaje również kwestia wygody. Który model będzie budował właściwy wygląd i zapewni swobodę noszenia? Podpowiedź znajdziesz w tekście.

Jak dobrać rozmiar jeansów męskich? Zacznij od określenia swojej sylwetki.

Kluczem do tego, jak dobrać jeansy do sylwetki jest poznanie swoich proporcji. Męskie figury można podzielić na cztery rodzaje: ołówek, gruszka, trójkąt i jabłko. Na podstawie tego podziału najłatwiej jest dobrać rozmiar jeansów męskich.

Mężczyzna o sylwetce typu ołówek

Panowie charakteryzujący się tą sylwetką są z reguły wysocy i szczupli. Mają prostą, wręcz prostokątną sylwetkę — taką samą szerokość na górze i na dole. Do mężczyzny o takiej budowie będą pasować niemal wszystkie modele jeansów.Powinien jedynie unikać fasonów zbyt szerokich, workowatych i zbyt obcisłych. Spodnie typu rurki, zwłaszcza w bardzo ciemnych kolorach spowodują, że sylwetka będzie wydawała się jeszcze szczuplejsza.

Mężczyzna o budowie gruszki

Jak dobrać rozmiar jeansów męskich , gdy masz masywne uda i pośladki i stosunkowo szczupłe górne części ciała? Przede wszystkim wybierz fason klasyczny, z prostymi nogawkami, który skutecznie zatuszuje grubsze części Twojej sylwetki. Wybierz rozmiar nieco luźniejszy, z podwyższonym pasem. Zapomnij o modelach z przetarciami — niepotrzebnie podkreślą miejsca, które powinieneś zatuszować.

Panowie o budowie jabłka

Jak dobrać jeansy do sylwetki jabłka? Panowie z wydatnym brzuszkiem, czyli jabłka, powinni wybierać modele ze średnim lub nieco podwyższonym stanem. Zbyt dopasowane rozmiary sprawią, że nogi będą bardzo podkreślone, a przy tym brzuch będzie wydawał się większy niż w rzeczywistości. Najlepszym modelem dla Panów w typie jabłka są jeansy o lekko zwężanych nogawkach (ale nie rurki), z jaśniejszymi przetarciami.

Spodnie jeansowe dla panów o sylwetce trójkąta

Sylwetka odwróconego trójkąta z szerokimi barkami i wąskimi biodrami jest najkorzystniejsza dla mężczyzn. Jak dobrać rozmiar spodni męskich do takiej budowy? Sprawa jest prosta. Wystarczy, że dobierzesz odpowiedni obwód pasa. Każdy model będzie się równie dobrze na Tobie prezentował — możesz wybrać pasowane rurki, spodnie o obniżonym stanie czy luźne bootcut, które zrównoważą proporcje sylwetki.

Jak dobrać jeansy do sylwetki? Ogólne wskazówki

Wybierając konkretny model najlepiej, gdy go przymierzysz. Pamiętaj przy tym o uniwersalnych zasadach:

  • odpowiednia wysokość stanu — dla Panów z szerokimi biodrami najlepsze będą jeansy ze średnim stanem, dla tych, którzy mają krótki tors — najlepsze są jeansy obniżone, z kolei dla mężczyzn, którzy chcą wydłużyć nogi fasony o wysokim stanie,
  • długość nogawek — najbezpieczniej postawić na modele o klasycznej długości, długość ⅞ będzie się dobrze prezentować na figurach typu ołówek,
  • detale i dodatki — przetarcia, naszywki, ćwieki powinny być umieszczone w tych miejscach, gdzie sylwetka dobrze się prezentuje.

Uwzględnienie powyższych rad z pewnością pomoże Ci odpowiednio dobrać spodnie do sylwetki.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
pixel