Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Moda męska

Jaką długość powinny mieć krótkie spodenki męskie?

2023-05-08
|
Jaką długość powinny mieć krótkie spodenki męskie?

Jaka jest prawidłowa długość spodni krótkich?

Krótkie spodenki to świetne rozwiązanie nie tylko dla pań, ale również dla mężczyzn. Co prawda nie sprawdzą się w każdej sytuacji np. na spotkanie biznesowe czy do pracy, ale z powodzeniem możesz je włożyć na co dzień, randkę czy wieczorne spotkanie z przyjaciółmi. Zapewnią Ci wtedy wygodę, szczególnie wtedy, gdy żar leje się z nieba. Tak, jak w przypadku innych elementów garderoby, tak i szorty muszą być dopasowane do typu Twojej sylwetki i mieć odpowiednią długość.

Długość spodni męskich oraz szortów jest kwestią indywidualną. Natomiast istnieją pewne ogólne zalecenia. Powszechnie przyjęto, że szorty mają się kończyć tuż nad kolanem. To długość, która jest akceptowana zarówno w przypadku spodenek męskich, jak i damskich.

Prawidłowa długość spodni krótkich dla mężczyzn mieści się między 1/3 a 2/3 długości uda, co zazwyczaj oznacza długość około 15-25 cm. Długość ta może jednak różnić się w zależności od obecnych trendów oraz stylu, w jakim spodenki będą noszone.

Niezwykle istotne jest, aby dopasować długość spodenek do sylwetki oraz wzrostu. Dla niskich panów polecamy nieco krótsze modele, które optycznie wydłużą nogi, a tym samym dodadzą wzrostu. Natomiast wyżsi panowie niech sięgną po nieco dłuższe modele, aby zachować proporcje ciała.

Jak zmierzyć długość spodni?

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić długie, czy krótkie spodnie, musisz najpierw się zmierzyć. Jak mierzyć spodnie męskie? Potrzebujesz do tego centymetra oraz parę krótkich spodenek, które już posiadasz. Następnie wykonaj następujące kroki.

1.      Wyciągnij z szafy krótkie spodenki.

2.      Połóż je na płaskiej powierzchni.

3.      Zapnij zamek oraz guziki - zawsze mierzymy spodnie od przodu z zapiętymi guzikami czy suwakiem!

4.      Wyrównaj spodenki do boków, aby nie były pofalowane.

5.      Zmierz długość spodenek - całkowitą od góry do dołu oraz wewnętrzną długość nogawki - od kroku aż do końca nogawki. Warto również zmierzyć szerokość w udzie oraz na dole nogawki.

6.      Uzyskane pomiary zapisz, a następnie porównaj z pomiarami, które znajdziesz w „tabela rozmiarów” przy każdym produkcie w naszym sklepie.

Jak przedłużyć za krótkie spodenki?

Znalazłeś w szafie stare spodenki, które okazały się za krótkie? A może dobrałeś zły rozmiar? Nie martw się! Istnieje kilka praktycznych sposobów na to, aby je przedłużyć. Poniżej przedstawiamy Ci kilka z nich:

1. Dodaj lamówkę. Najprostszym sposobem na przedłużenie krótkich spodenek jest dodanie lamówki. Możesz użyć materiału o podobnym lub kontrastowym kolorze. Ta druga opcja będzie ciekawym rozwiązanie. Lamówka może zostać przymocowana za pomocą kleju, zszywana ręcznie albo maszynowo.

2. Użyj akcesoriów. Innym sposobem na wydłużenie krótkich spodenek jest dodanie akcesoriów, takich jak taśmy. Tak, jak w przypadku lamówki, taśmę można przymocować klejem, ręcznie albo przy użyciu maszyny.

3. Dodaj kieszenie. Dodanie kieszeni do dolnej części nogawki spodenek jest nie tylko praktyczne, ale również pozwala na optyczne wydłużenie nóg.

Pamiętaj, że przedłużanie krótkich spodenek jest zabiegiem dość skomplikowanym. Jeżeli nie masz podstawowej wiedzy na temat szycia, warto zlecić wykonanie usługi krawcowe lub osobie, która ma doświadczenie w szyciu.Początek formularza

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel