Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
LifestyleLudzie i Relacje

Jak zrobić dobre wrażenie? – czyli pierwsze spotkanie z rodzicami dziewczyny

2020-11-17
|
Jak zrobić dobre wrażenie? – czyli pierwsze spotkanie z rodzicami dziewczyny

  Pierwsze spotkanie z rodzicami swojej partnerki to dla wielu mężczyzn prawdziwe wyzwanie. Co zrobić aby pierwszy kontakt z “przyszłymi teściami” okazał się miłym doświadczeniem? Poniżej kilka rad jak zrobić dobre wrażenie na rodzicach dziewczyny i nie popełnić gafy.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O JEJ RODZINIE

  Zanim dojdzie do spotkania Ty kontra jej rodzice warto dowiedzieć się kilku rzeczy na temat jej rodziny i panujących w niej zasadach. Poznaj zwyczaje i zainteresowania jej rodziców. Jacy są, jakie mają poglądy na świat i życie. Co robią w wolnym czasie, jakimi tematami się interesują, filmy, sport a może polityka. W taki sposób będziesz miał pojęcie jakie tematy można poruszyć a jakich nie, aby nieświadomie nie urazić gospodarzy.

  ZAPLUSUJ JUŻ NA POCZĄTKU

  Jeżeli dostałeś zaproszenie na spotkanie zapoznawcze do domu swojej dziewczyny dobre wrażenie zrobisz przynosząc bukiet kwiatów mamie, podkreślisz tym samym swój szacunek dla gospodyni. Jeżeli zdecydujesz się na podarunek dla ojca, doskonałym pomysłem może być gadżet odnoszący się do zainteresowań wcześniej skonsultowany z dziewczyną. Najbardziej uniwersalnym pomysłem będzie trunek wysokoprocentowy.

  STRÓJ JAKO WIZYTÓWKA

  Strój na pierwsze spotkanie z rodzicami wybranki powinien być schludny i dostosowany do sytuacji. Jeżeli spotkanie odbędzie się w formie obiadu lub kolacji w domu doskonale sprawdzą się ubrania w stylu smart casual, który łączy w sobie klasyczną elegancję i elementy casualowe. KLasycznym zestawem będą spodnie chinosy, koszula i marynarka. Unikaj luźnych zestawień, podartych spodni, kolorowych T-shirtów czy niedopasowanego obuwia.

  POKAŻ SIĘ Z JAK NAJLEPSZEJ STRONY

  Z reguły to gospodarz jako pierwszy powinien wyciągnąć do Ciebie rękę, pamiętaj o zdecydowanym uścisku, patrz w oczy i nie uciekaj wzrokiem. Twoja wybranka powinna Cię przedstawić rodzicom, jeśli jednak będzie zmieszana całą sytuacją przejmij inicjatywę i przedstaw się z imienia i nazwiska. Do rodziców dziewczyny zwracaj się – Pan/Pani. Dbaj o partnerkę przy stole, bądź szarmancki, opiekuńczy i poświęcaj jej uwagę dzięki czemu zyskasz zaufanie rodziców. Nie poruszaj niewygodnych tematów dotyczących poglądów politycznych czy religijnych. Na koniec spotkania podziękuj za gościnę, miłym akcentem będzie komplement na temat przygotowanego przez gospodynię posiłku.

  Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
  pixel