Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Moda męskaLudzie i Relacje

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie!

2019-01-17
|
Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie!

  Rozmowa o pracę, spotkanie z nowym klientem czy pierwsza kolacja z rodzicami dziewczyny – to sytuacje, w których dobre pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. Szczególnie, że już z definicji można zrobić je tylko raz. Na co zwracają nowopoznani ludzie na samym początku? Na mowę ciała, kulturę osobistą oraz oczywiście wygląd. Elegancki strój to wizytówka każdego mężczyzny i chcąc zabłysnąć na pierwszym spotkaniu warto pamiętać o kilku wskazówkach.

  ELEGANCKA KOSZULA I MARYNARKA

  Jeszcze do niedawna w Polsce garnitur był kojarzony jedynie z rekinami biznesu i snobami. Na szczęście ta sytuacja bardzo szybko się zmienia i panowie w każdym wieku zaczynają rozumieć, że elegancka koszula i marynarka to po prostu symbol prawdziwego mężczyzny.

  Mówiąc krótko – faceci noszący eleganckie marynarki robią znacznie lepsze pierwsze wrażenie, bo kojarzeni są z profesjonalizmem, dobrym gustem i klasą. Dodatkowo taki strój ma jeszcze jeden bardzo ważny atut – pasuje na praktycznie każdą okazję.

  Elegancka koszula i stylowa marynarka prezentuje się tak samo świetnie w sali konferencyjnej, w domu teściów czy w gabinecie potencjalnego klienta biznesowego. To także świetny strój na pierwszą randkę czy wyjście do klubu.

  ORYGINALNOŚĆ? TAK, ALE Z UMIAREM!

  W dzisiejszych czasach indywidualność i własny styl mają ogromne znaczenie – szczególnie dla młodych panów. Klasyczny szyk kojarzy się im zwykle z rutyną, nudą i zamkniętymi ramami skostniałych zasad. To nie do końca prawda. Elegancja może być bardzo oryginalna, ale pod warunkiem, że swoje „ja” wyrażamy ze smakiem.

  Co to oznacza? Pewne reguły towarzyszą nam na każdym kroku i uzależnieni jesteśmy od uniwersalnych prawd. Na przykład przyjście na spotkanie z zarządem firmy w wygniecionym T-shircie i krótkich spodenkach nigdy nie będzie uznawane za „wyrażanie swej indywidualności”. Każdy uzna to za brak szacunku dla rozmówców i wyraz arogancji. Za to kolorowa koszula założona do klasycznej marynarki pozwoli pokazać własne spojrzenie na styl, a jednocześnie zrobić doskonałe pierwsze wrażenie.

  Tak jak w fizyce istnieją niezmienne zasady, tak w modzie również istnieją pewne „prawa”, których należy się trzymać, aby nawet bez słów móc pokazywać swoją klasę, dobry gust i męską odpowiedzialność.

  A GDY TRZEBA WRZUCIĆ NA LUZ?

  Co jednak, gdy np. z poznanymi przez Internet znajomymi mamy spotkać się w mniej typowych okolicznościach? Pierwszy raz podać sobie można dłonie przecież na kręgielni, w siłowni lub podczas koncertu rockowego? Wtedy marynarka i koszula raczej zostają w szafie.

  Eleganckim można być w prawie każdych okolicznościach – pamiętajmy o tym, że pierwsze dobre wrażenie można zrobić nie tylko pokazując się w kreacji za kilka tysięcy złotych. Dobierajmy odpowiednio kolory, zastanawiajmy się, czy dany strój jest odpowiedni do sytuacji i przede wszystkim dbajmy o schludność. Nawet najbardziej szałowe ciuchy czy garnitur zaskakujący oryginalnymi akcentami nie zachwycą naszych rozmówców, jeżeli nie będą czyste i wyprasowane. Bo elegancja to nie tylko garderoba – to styl bycia.

  Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
  pixel