Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Ludzie i Relacje

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie

2019-12-27
|
Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie

  Stare przysłowie mówi: Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Nie sposób nie zgodzić się z tym twierdzeniem – pierwsze wrażenie zazwyczaj jest decydujące w ocenie drugiego człowieka. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby jak najlepiej wypaść w oczach rozmówcy.

  1. HIGIENA OSOBISTA I SCHLUDNY STRÓJ TO PODSTAWA

  Niechlujny wygląd nikomu nie dodaje uroku. Nawet wyjątkowo przystojny mężczyzna nie będzie atrakcyjny, jeśli zapomni o podstawowych zasadach higieny. Modna fryzura to nie wszystko – najważniejsze, aby włosy były świeże i nie sprawiały wrażenia przetłuszczonych. Nie można zapominać o dłoniach – nic nie usprawiedliwia brudnych paznokci. Estetyka musi dotyczyć również ubrań. Jeśli chcesz wywrzeć dobre wrażenie, sięgnij po dokładnie wyprasowaną koszulę i upewnij się, że nie ma na niej żadnych plam. Nieestetycznych przebarwień nie można podciągnąć pod nonszalancję – są po prostu jednym z przejawów niechlujnego wyglądu. Ważne jest także, aby poszczególne elementy stylizacji były dopasowane do Twojej sylwetki. Zarówno za ciasne, jak i zbyt luźne ubrania, optycznie zniekształcają figurę i tym samym odejmują uroku.

  2. BĄDŹ SYMPATYCZNY!

  Nie ma przesady w stwierdzeniu, że uśmiechniętym ludziom łatwiej się żyje. Twój sympatyczny wyraz twarzy automatycznie obudzi w rozmówcy ciepłe uczucia. Co więcej, uśmiech zazwyczaj zostaje odwzajemniony. Najważniejsze, aby nie był on wymuszony i w naturalny sposób stał się przekaźnikiem pozytywnej energii. Osoby z nieprzyjemnym grymasem na twarzy mają nikłe szanse na wzbudzenie sympatii. Istotne jest także, aby nie unikać kontaktu wzrokowego, co pozwoli nam łatwiej przekonać rozmówcę, że mamy wobec niego uczciwe intencje.

  3. POSTARAJ SIĘ POSKROMIĆ SWOJĄ GESTYKULACJĘ

  Zachowanie odpowiedniej postawy znamiennie wpływa na to, w jaki sposób może nas odebrać druga osoba. Warto poruszać się pewnym krokiem i mocno uścisnąć dłoń swojemu rozmówcy. Należy także powstrzymać się przed nadmierną gestykulacją. Nerwowe tupanie nogą, kręcenie młynków palcami lub wyciąganie i chowanie dłoni do kieszeni nie są mile widziane. Ważne jest również zachowanie wyprostowanej sylwetki. Zgarbiona postawa może sprawić, że zostaniemy odebrani jako osoba o niskim poczuciu własnej wartości, zamknięta w sobie.

  4. SKUP SIĘ NA SWOIM ROZMÓWCY

  Podczas pierwszej wymiany zdań koniecznie musisz pamiętać o uważnym słuchaniu drugiej osoby. Bardzo istotne jest także, aby nie unikać kontaktu wzrokowego – chociaż oczywiście zbyt natarczywe wpatrywanie się nie stanowi dobrego rozwiązania. Jeśli wykażesz żywe zainteresowanie rozmową, na pewno wiele zyskasz już na pierwszym spotkaniu. Nie możesz również przerywać drugiej osobie – mile widziane są natomiast pytania bezpośrednio odnoszące się do tego, co mówi nasz rozmówca.

  Wbrew pozorom zrobienie dobrego pierwszego wrażenia nie jest trudnym zadaniem, jeśli tylko będziemy trzymać się podstawowych zasad związanych z mimiką, gestykulacją i naszym wyglądem. Najważniejsze jest, aby w pogoni za oczarowaniem drugiej osoby nie stracić samego siebie. Jeśli będziesz udawać kogoś innego, rozmówca szybko rozszyfruje Twoje nienaturalne zachowanie.

  Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
  pixel