Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Moda męska

Jak wyprasować koszulę? Podpowiadamy, jak prasować koszule

2022-01-19
|
Jak wyprasować koszulę? Podpowiadamy, jak prasować koszule

    Prasowanie koszul męskich to czasochłonna czynność, która wymaga dobrej techniki oraz wprawy. Zastanawiasz się, jak sprawić, aby ten element garderoby za każdym razem prezentował się nieskazitelnie i schludnie? Zadbaj o wygładzenie materiału swojej odzieży. Sprawdź nasze podpowiedzi, jak wyprasować koszulę męską!

    JAK WYPRASOWAĆ KOSZULĘ MĘSKĄ? SPRAWDZONE PORADY

    W prasowaniu koszuli istotna jest kolejność wykonywania poszczególnych czynności. Zacznij od wyprasowania kołnierzyka. Na początku powinien on być rozłożony na płasko. Kołnierzyk składa się z kilku warstw, dlatego należy prasować go z obu stron – najpierw od środka, potem od zewnątrz.

    Następna jest część pod kołnierzykiem. Naciągnij ją na brzeg deski do prasowania i rozprostuj, a potem użyj żelazka. Potem wyprasuj rękawy tak, jak należy prasować koszule z długim rękawem. Na samym końcu zajmij się przodem oraz tyłem koszuli. Żelazko kieruj od strony kołnierzyka, pamiętając o okolicach guzików.

    JAK PRASOWAĆ KOSZULE Z DŁUGIM RĘKAWEM?

    Prasowanie rękawów należy zacząć od najmniejszych fragmentów – mankietów. Podobnie jak kołnierzyk, je też należy prasować z obu stron. Gdy mankiet będzie już gotowy, przejdź do prasowania pozostałej części rękawa. Możesz do tego użyć specjalnej deski do prasowania rękawów, tzw. rękawnika. Jeśli nie dysponujesz takim sprzętem, rozprostuj rękaw na standardowej desce, układając go wzdłuż szwu. Prasuj od wysokości łokcia, najpierw przesuwając żelazko w kierunku mankietu, a potem w przeciwną stronę.

    DLACZEGO KOSZULA NIE CHCE SIĘ WYPRASOWAĆ I CO WTEDY ZROBIĆ?

    Podczas prasowania najlepiej jest skupić się na przodzie koszuli i rękawach. Jeśli czynność sprawia trudności i uzyskany efekt jest niezadowalający, warto zastanowić się nad przyczyną. Może to być zbyt mało rozgrzane żelazko lub źle napięty pokrowiec od deski do prasowania. Jeśli chodzi o temperaturę, bawełnę należy prasować w 150-180 stopniach, jedwab i tkaniny syntetyczne w najwyżej 120 stopniach, 220 stopni to maksymalna temperatura dla lnu.

    W przypadku wyjątkowo opornych koszul może pomóc użycie pary. Pamiętaj też o tym, że koszula powinna być lekko wilgotna. Zbyt suchy lub wręcz przeciwnie – mokry materiał nie jest odpowiednio podatny na tego typu zabiegi. Gdy koszula zdążyła wyschnąć, można ją spryskać woda i luźno zwinąć na kilkanaście minut przed prasowaniem. Aby uzyskać idealny efekt przy prasowaniu ciemnych ubrań, warto podłożyć pod żelazko bawełnianą ściereczkę lub użyć specjalnej nakładki.

    JAK WYPRASOWAĆ KOSZULĘ BEZ ŻELAZKA?

    Zamiast żelazka można użyć parownicy do ubrań, czyli tzw. steamera. Jest to dobry sposób na odświeżenie wyglądu koszuli lub usunięcie drobnych zagnieceń na materiale. Pomoże też suszenie odzieży wraz z mokrą ściereczką w suszarce bębnowej. Jeśli nie masz takiego urządzenia w domu, możesz powiesić wilgotną koszulę na wieszaku i suszyć ją suszarką do włosów.

    Na randkę, uroczyste spotkanie, czy do biura, zawsze warto mieć na sobie nienagannie wyglądający strój. Przy zastosowaniu naszych wskazówek wkrótce staniesz się specjalistą w prasowaniu koszul, a nawet będziesz wiedział, jak wyprasować koszulę bez żelazka.

    Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
    pixel