Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Moda męska

Jak usunąć plamy z potu na koszuli? Poznaj domowe sposoby

2022-01-19
|
Jak usunąć plamy z potu na koszuli? Poznaj domowe sposoby

  Uciążliwe plamy z potu na jasnych koszulach to zmora wielu osób. Nieestetyczny wygląd sprawia, że taka odzież nie nadają się do założenia. Co zrobić, gdy twoja ulubiona koszula pobrudziła się pod pachami? Sprawdź nasze podpowiedzi, jak za pomocą domowych sposobów uratować poplamione od potu ubrania!

  SKĄD SIĘ BIORĄ ŻÓŁTE PLAMY POD PACHAMI?

  Nieestetyczne plamy są spowodowane połączeniem się potu z antyperspirantem. Preparaty przeciw poceniu mają w swoim składzie często takie substancje, jak sole glinu i aluminium. Niestety, pod wpływem potu wywołują one reakcję chemiczną, która uwidacznia się na włóknach tkaniny. Czasami żółte plamy są też wynikiem nadmiernej potliwości. Najczęściej wynikają one z jednoczesnego występowania obu tych czynników.

  Szczególnie narażone są jasne ubrania, takie jak bluzki i koszule. Powstawaniu plam sprzyja stosowanie silnych antyperspirantów i pranie ubrań w agresywnych środkach. Dlatego warto dowiedzieć się, jak usunąć żółte plamy pod pachami na białej bluzce i stosować je do czyszczenia odzieży.

  JAK ZAPOBIEGAĆ POWSTAWANIU ŻÓŁTYCH PLAM NA MATERIALE?

  Gdy już wiesz, skąd się biorą żółte plamy pod pachami, warto zastanowić się, czy można zapobiec ich powstawaniu. Warto zacząć od zmiany antyperspirantu na środek bez soli aluminium w składzie. Zamiast tego szukaj na półce preparatu z sodą oczyszczoną. Nie powoduje on podrażnień i zabezpiecza twoją odzież.

  JAK USUNĄĆ ŻÓŁTE PLAMY POD PACHAMI NA BIAŁEJ BLUZCE?

  Szukasz sposobu, jak usunąć żółte plamy pod pachami? Jeśli koszula jest jasna, najlepiej jest ją wybielić! Doskonale do tego nadają się tradycyjne środki, które z pewnością znajdziesz w swojej kuchni. Są one bezpieczne dla tkaniny, nie powodują podrażnień ani uczuleń. Wystarczy wymoczyć ubranie, natrzeć plamy wcześniej zrobioną pastą lub dodać środek do prania, a plamy wywabią się. Korzystaj z domowych sposobów, a będziesz mógł znowu cieszyć się nieskazitelną bielą swojej wizytowej koszuli .

  JAKIE SĄ DOMOWE SPOSOBY NA ODPLAMIENIE KOSZULI?

  Pierwszy sposób na skuteczne odplamienie materiału to zastosowanie octu. Jest to dobrze znany naturalny środek wywabiający plamy. Jak stosować ocet? Po prostu polej go na plamy i pozostaw na dłuższą chwilę. Kolejną substancją o wszechstronnym zastosowaniu w gospodarstwie domowym jest soda oczyszczona. Sporządzisz z niej pastę domową, która świetnie nadaje się do usuwania żółtych nalotów. Specyfik możesz przygotować, mieszając sodę z solą kuchenną w proporcjach 1:1 lub dodając do sody odrobinę octu. Powstałą pastę należy nałożyć na zażółcone części koszuli. Podobnie jak w przypadku polania plam octem, po odczekaniu około pół godziny należy uprać koszulę tak jak zwykle.

  Następnym razem, gdy zauważysz żółte plamy na swojej koszuli, spróbuj zastosować któryś z naszych sposobów na pozbycie się tych nieestetycznych przebarwień. Warto eksperymentować i odnaleźć swoją ulubioną metodę, żeby w każdej chwili móc przywrócić idealny wygląd twoim najlepszym ubraniom!

  Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
  pixel