Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Moda męska

Jak przygotować swoją garderobę na zmianę sezonu?

2022-08-29
|
Jak przygotować swoją garderobę na zmianę sezonu?

  Regularnie wykonywane sezonowe porządki w szafie z ubraniami pomagają utrzymać ład w garderobie. Warto co jakiś czas robić przegląd ubrań, pozbyć się tych, których już nie nosisz i zrobić miejsce dla innych. Podpowiadamy, jak uporządkować garderobę, aby uzyskać zamierzone efekty i w jaki sposób najlepiej przygotować się na nadchodzący sezon!

  JAK ZROBIĆ PORZĄDEK W SZAFIE Z UBRANIAMI KROK PO KROKU?

  Metamorfozę szafy ubraniowej należy zacząć od starcia kurzu i umycia półek w szafie. W tym celu trzeba przełożyć jej zawartość w inne miejsce. Najlepiej nadaje się płaska powierzchnia, np. blat stołu albo podłoga. Rozłożone w ten sposób ubrania łatwo jest posegregować i ułożyć. Gdy zobaczysz całą zawartość szafy, prościej Ci będzie zdecydować, w których ubraniach będziesz chodzić w nadchodzącym sezonie, a które można odłożyć w inne miejsce. Przy okazji zrób przegląd pod kątem ubrań, których nie zamierzasz nosić i oddaj je komuś, kto zrobi z nich pożytek. Pamiętaj, aby nie wyrzucać ciuchów do śmietnika – warto skorzystać ze specjalnych kontenerów lub zgromadzić i oddać na zbiórkę odzieży dla potrzebujących. Posortuj ubrania, uprasuj te, które się pogniotły i ułóż je na półkach lub powieś na wieszakach. Staraj się układać ciuchy tak, aby łatwo móc po nie sięgnąć. Na samym dole lub na górze szafy możesz schować odzież na inny sezon.

  METAMORFOZA GARDEROBY – KIEDY WARTO JĄ ZROBIĆ?

  Przegląd szafy warto robić regularnie. Doskonałą okazją są planowane duże zakupy przed rozpoczęciem nowego sezonu. Zachowanie odpowiedniej kolejności – najpierw porządki, a potem szaleństwo zakupowe – pozwoli Ci zyskać nowe spojrzenie na zawartość szafy i stworzyć ciekawe stylizacje z ciuchami, które już masz. Polecamy strategię, w której wymiana garderoby na nowy sezon ma miejsce dwa razy w roku. Wtedy możesz na bieżąco kontrolować sytuację i pozbywać się ubrań, które już straciły dla Ciebie swój urok. Jeśli rzadko nosić jakieś ciuchy, rozmiar lub fason nie odpowiada Twoim potrzebom – usuń je ze swojej szafy. Paradoksalnie, im mniej ubrań znajduje się w garderobie, tym łatwiej można stworzyć z nich niezapomnianą, ciekawą stylizację. Przy okazji przeglądu ciuchów być może wymyślisz połączenia, których do tej pory nie próbowałaś.

  NA CZYM POLEGA WYMIANA GARDEROBY NA NOWY SEZON?

  Zmiana pory roku to moment, na który warto dobrze się przygotować. Z uwagi na to, że zwykle pogoda często jest zmienna (nie tylko w tzw. okresach przejściowych), warto zostawić w szafie kilka ubrań, które ogrzeją Cię w chłodny letni wieczór lub będą odpowiednie w słoneczny zimowy dzień. Typowo zimowe ubrania – kurtki, kombinezony i czapki – warto uprać i schować, aby niepotrzebnie nie zajmowały miejsca w szafie. Tak samo należy postępować z letnimi sukienkami, które chowasz przed sezonem zimowym.

  METAMORFOZA SZAFY UBRANIOWEJ – INSPIRACJE NA OUTFIT

  Podczas metamorfozy garderoby dobrze jest uzupełniać braki ubraniowe. Jeśli np. zauważysz, że Twoje stare T-shirty są dość sprane lub nie masz odpowiedniej bluzy na zimę, porządki w szafie to dobry moment na podjęcie decyzji o odwiedzeniu ulubionego sklepu odzieżowego. Czas przeglądów ciuchów możesz także wykorzystać na kreatywną zabawę modą. Spróbuj zestawiać ze sobą różne ubrania i sprawdzić, jaki efekt dają. Być może wpadniesz na pomysł świetnych stylizacji na nowy sezon?

  Sprzątanie szafy pomaga pozbyć się niepotrzebnych ciuchów, odświeżyć swój look i zrobić miejsce na nowe ubrania. Pamiętaj o regularnym przeglądaniu zawartości garderoby i nie pozwól, aby ciuchy tłoczyły się na półkach i wieszakach. Zrób porządek w Twojej szafie i pokaż swój styl w nadchodzącym sezonie!

  Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
  pixel