Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Moda męska

Jak prać kurtkę puchową, aby jej nie zniszczyć? Poradnik

2021-12-27
|
Jak prać kurtkę puchową, aby jej nie zniszczyć? Poradnik

  Kurtka puchowa to doskonały wybór na chłodniejsze miesiące. Zapewnia odpowiedni komfort cieplny, a dodatkowo stanowi naprawdę modny element w szafie. Problem pojawia się jednak, jeśli chodzi o pranie. Jak prawidłowo prać kurtkę puchową, aby jej nie zniszczyć? Zapoznaj się z poniższym artykułem i poznaj skuteczne porady!

  PRANIE KURTKI PUCHOWEJ W PRALCE AUTOMATYCZNEJ

  Jak prać kurtkę puchową ? Wiele osób obawia się tego rozwiązania ze względu na uszkodzenia delikatnego puchu. Jeśli podejdziesz jednak do sprawy rozsądnie, pranie kurtki puchowej w pralce automatycznej jest jak najbardziej możliwe. Przede wszystkim, ważne jest zastosowanie niskiej temperatury, około 30-40 stopni Celsjusza oraz zastosowanie niskiego wirowania, 600 obrotów na minutę.

  Kolejną ważną kwestią jest użycie specjalnych środków piorących, gdyż tradycyjne proszki faktycznie mogą uszkodzić puch. Wybieraj więc preparaty, na których znajduje się informacja, że są one odpowiednie do prania puchu. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie piłeczek do prania kurtek puchowych, dzięki którym puch zostanie rozbity podczas prania. Alternatywą dla tego rozwiązania są zwykłe piłeczki tenisowe.

  JAK PRZYGOTOWAĆ KURTKĘ PUCHOWĄ DO PRANIA W PRALCE AUTOMATYCZNEJ?

  Przed praniem kurtki puchowej w pralce automatycznej, należy ją najpierw odpowiednio przygotować. Przede wszystkim opróżnij wszystkie kieszenie i pozapinaj wszystkie zamki automatyczne. Sprawi to, że kurtka nie zdeformuje się podczas prania. Następnie, przed praniem kurtki puchowej, namocz ją w letniej wodzie. Dzięki temu puch pozostanie w takiej samej formie po praniu i kurtka nie ulegnie uszkodzeniu. Pamiętaj jednak, by dodatkowo podczas prania kurtki puchowej użyć piłeczek do prania kurtek puchowych.

  Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z zaleceniami producenta na metce. Czasami znajdziesz tam konkretne informacje co do temperatury i programu prania. Jeśli jednak nie posiadasz metki, nic straconego. Warto wówczas wybrać delikatny, uniwersalny program tak, aby mieć pewność, że kurtka pozostanie w takiej samej formie.

  JAK PRAWIDŁOWO WYSUSZYĆ KURTKĘ PUCHOWĄ

  Jeśli wiesz już jak prać kurtkę puchową, kolejnym krokiem jest jej suszenie. Najlepszym rozwiązaniem jest suszenie kurtki puchowej w suszarce bębnowej przy użyciu niskiej temperatury. Rozwiązanie to jest najprostsze, jednak nie każdy może sobie na nie pozwolić. Alternatywą do suszenia kurtki puchowej w suszarce bębnowej, jest rozłożenie jej na zwykłej suszarce na płasko. Nie należy nigdy umieszczać kurtki na kaloryferze. Jeśli chcesz przyspieszyć proces suszenia, możesz użyć suszarki do włosów.

  Pranie kurtki puchowej nie jest tak trudne jak się wydaje. Pamiętaj jedynie, by zastosować delikatny program prania oraz specjalny środek piorący przeznaczony do puchu oraz by odpowiednio ją wysuszyć. Jeśli zastosujesz się do powyższych rad, z pewnością twoja kurtka nabierze zupełnie nowego wyglądu i będzie prezentować się zdecydowanie lepiej!

  Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
  pixel