Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Moda męska

Jak dopasować skarpetki do reszty stroju?

2019-01-10
|
Jak dopasować skarpetki do reszty stroju?

  Skarpetki to element męskiego stroju, który wciąż traktowany jest jako mało istotny. W praktyce jednak ich dobór do reszty stroju jest dużo ważniejszy niż może się wydawać. Dlaczego? Powód jest prozaiczny – w przeciwieństwie do pozostałych części bielizny skarpetki po prosty widać i przez to wpływają na ogólny charakter stylizacji. O czym zatem należy pamiętać kupując nowy zestaw modnych skarpet?

  BIAŁE SKARPETY DOBRE DO WSZYSTKIEGO?

  Wśród panów od dawna pokutuje pewien modowy mit. Z jakiegoś powodu białe skarpetki uznawane są wciąż za najbardziej uniwersalne i pasujące do każdego stroju. Oczywiście można zrozumieć powód takiego nieporozumienia. Śnieżna biel jest kolorem, który zestawić można z każdym innym, a dodatkowo kojarzy się z czystością i szykiem – jak wytworny smoking czy kontrastujące paski na oponach klasycznych aut.
  Moda bywa jednak przewrotna i białe skarpetki w istocie pasują tylko do niewielu strojów. Większość panów na co dzień ubiera się raczej w ciemne kolory – czernie, granaty, szarości czy przytłumione odcienie zieleni. To zbyt duży kontrast dla bieli. W efekcie okazać się może, że wszyscy wokoło przestają interesować się wytworną koszulą czy nietuzinkowo zawiązanym krawatem, gdyż ich cała uwaga skupi się na śnieżnej bieli skarpetki wystającej spod idealnie wyprasowanych mankietów czarnych spodni.

  Dlatego też najbezpieczniej nosić białe skarpetki jedynie do białego obuwia. W tym kolorze zaś najczęściej produkuje się buty sportowe – tak też mit o uniwersalności skarpet w kolorze śniegu trzeba odłożyć do lamusa. To idealny wybór dla sportowców, miłośników siłowni czy fanów tenisa.

  SKARPETKI – JAK DOPASOWAĆ DO STROJU?

  Dawniej uważano, że elegancki mężczyzna powinien nosić skarpetki dopasowane kolorem do spodni lub butów. I jest to bardzo dobra oraz bezpieczna stylistycznie porada. Szczególnie warto pamiętać o niej gdy zakładamy długie spodnie od garnituru i zależy nam na profesjonalnym wyglądzie i elegancji.

  Problem z czarnymi, grafitowymi czy brązowymi skarpetami jest taki, że ciągłe ich noszenie jest zwyczajnie… nudne. Bo czy naprawdę współczesny facet musi być skazany tylko na te kilka podstawowych kolorów i unikanie odważniejszych akcentów w stroju?

  Otóż nie. Zakładanie skarpet w tym samym kolorze co spodnie czy buty to dobra, ale nie jedyna opcja. Aktualnie coraz częściej panowie wybierają skarpetki w bardziej fantazyjnych kolorach i wzorach. I nie dotyczy to tylko sytuacji gdy mamy na sobie wakacyjny T-shirt i krótkie spodenki.

  W praktyce zarówno do stroju biznesowego, jaki i casualowego założyć możemy skarpety odbiegające kolorem od spodni czy butów. Jest jednak jedno „ale”. Muszą one nawiązywać barwą do innego elementu garderoby. Może być to koszula, krawat czy poszetka. W ten prosty sposób z łatwością przełamać można rutynę oraz ożywić strój, nie rezygnując przy tym z szyku i elegancji. Kolorowe skarpetki to doskonała propozycja dla panów, którzy cenią zestawienia nieszablonowe i pozwalające pokazać nieco indywidualnego stylu.

  Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
  pixel