Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Moda męska

Jak dopasować okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

2021-05-14
|
Jak dopasować okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

  Okulary są nie tylko modnym dodatkiem do stroju. Odpowiednio dobrane, podobnie jak ubrania, powinny podkreślić wizerunek oraz atuty urody maskując tym samym mankamenty i dysproporcje twarzy. Obecnie na rynku odnajdziemy wiele fasonów. Ważną zasadą w doborze okularów jest zachowanie odpowiednich proporcji twarzy. Najlepiej dobierać okulary na zasadzie przeciwieństw. Jak wybrać tę jedyną idealną parę okularów dopasowaną do kształtu twarzy?

  OKULARY DO TWARZY OKRĄGŁEJ

  Twarz okrągła charakteryzuje się zbliżoną szerokością i długością, lekko zaokrągloną brodą oraz uwydatnionymi policzkami. W przypadku twarzy owalnej podstawowym celem okularów jest jej optyczne wyszczuplenie i wydłużenie. Do twarzy okrągłej sprawdzą się modele okularów o kanciastych i prostokątnych kształtach. Doskonale podkreślą linię policzków i optycznie wydłużą twarz. Należy unikać okularów o zaokrąglonym kształcie oraz popularnych aviatorów. Okulary o kanciastych kształtach doskonale przełamują rysy twarzy sprawiając,że twarz staje się bardziej wyrazista. Najlepszym wyborem dla posiadacza okrągłej twarzy będą klasyczne modele w stylu Wayfarer.

  TWARZ TYPU TRÓJKĄT

  Twarz o trójkątnym kształcie charakteryzuje się szerokim czołem zwężającym się w kierunku bardzo wąskiego podbródka. Podczas wyboru okularów do twarzy o kształcie trójkąta należy zwrócić uwagę na to aby dodatkowo nie rozciągać linii czoła. Aby zbalansować proporcje twarzy najlepszym rozwiązaniem będą okulary o zaokrąglonych kształtach. Dobrym wyborem będą także okulary bez oprawek. Doskonałym wyborem będą popularne Aviatory, które uznawane są za ikonę stylu.

  TWARZ PROSTOKĄTNA

  Twarz o kształcie prostokąta charakteryzuje się wydłużonym i pociągłym kształtem. Jest bardzo proporcjonalna, dlatego ważne jest unikanie kanciastych kształtów opraw aby nie podkreślać ostrych kształtów twarzy. Posiadacze twarzy w typie prostokąta powinni zaopatrzyć się w okulary o zaokrąglonym kształcie i masywniejszych oprawach. Świetnie sprawdzą się pilotki o masywniejszej budowie, które optycznie poszerzą twarz i wyrównają dysproporcje.

  TWARZ KWADRATOWA

  Charakterystyczną cechą twarzy kwadratowej jest szerokie czoło oraz szeroka szczęka o mocno zarysowanych krawędziach. Idealnym wyborem dla posiadaczy twarzy kwadratowej będą okulary optycznie wydłużające twarz i nadające łagodności jej rysom. Wybierz okulary owalne o zaokrąglonych oprawkach. Możesz także zaszaleć z kolorami oprawek o łagodnych rysach, które odwrócą uwagę od ostrych rysów twarzy nadając jej symetryczny wygląd.

  Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
  pixel