Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
LifestyleTrening i ciało

Jak dbać o tatuaż aby nie stracił koloru?

2020-08-31
|
Jak dbać o tatuaż aby nie stracił koloru?

  Wyszedłeś od tatuatora i jesteś podekscytowany nowym tatuażem? A może jesteś jego posiadaczem od kilku lat? Nieważne. Tatuaż to pamiątka i symbol wyrażający Ciebie, który prawdopodobnie będzie towarzyszył Ci resztę życia. Jak zadbać o tatuaż aby na długie lata pozostał w świetnej kondycji, nie utracił kolorów i nie bladł? Poniżej kilka przydatnych wskazówek dotyczących pielęgnacji, które pozwolą zachować ulubiony wzór w doskonałej formie na długo.

  ZADBAJ O TATUAŻ JUŻ NA STARCIE

  Najważniejszy po wyjściu ze studia tatuażu jest etap gojenia. W tym czasie musisz odpowiednio pielęgnować dziarę aby ochronić ją przed zanieczyszczeniami i infekcjami a przy tym przyspieszyć gojenie i zapobiec już u podstaw – utracie kolorów. Tatuator zdezynfekuje, nawilży tatuaż oraz założy opatrunek. Po powrocie do domu usuń folię ochronną. Resztki tuszu w połączeniu z krwią to całkiem normalna reakcja. Należy przemyć część skóry pokrytej wzorem letnią wodą z delikatnym mydłem. Tatuaż osusz czystym ręcznikiem wielorazowym przykładając go delikatnie do rany. Unikaj pocierania rany. Po osuszeniu nałóż na tatuaż cienką warstwę maści oraz nałóż opatrunek w postaci folii. Taki cykl mycie-osuszanie-smarowanie – wykonuj przez około 5 najbliższych dni. Dodatkowo możesz zabezpieczyć tatuaż przed zanieczyszczeniami specjalną folią ochronną.

  JAK PIELĘGNOWAĆ TATUAŻ?

  Skóra w miejscu tatuażu ma tendencję do wysychania. Żeby zachować dobrą kondycję tatuażu należy sięgnąć po maści ochronne wspomagające nawilżenie naskórka. Dodatkowo maść powinna posiadać działanie regeneracyjne a zarazem antybakteryjne. Najlepiej żeby była wzbogacona w witaminę A lub E, pantenol lub alantoinę – które ułatwiają regenerację i łagodzą obrzęk. Doskonale sprawdzą się popularne kremy regeneracyjne. Bardzo ważne jest aby w początkowej fazie przez ok 14 dni nawilżać tatuaż nawet 4 razy dziennie cienką warstwą maści. Po około 3 tygodniach kiedy tatuaż się wygoi można przejść do profilaktycznej pielęgnacji. Z powodzeniem możesz używać kremów, które stosowałeś w pierwszych dniach. Dzięki temu tatuaż zachowa intensywność pigmentu oraz ostrość konturów. Warto sięgnąć po specjalistyczne ogólnodostępne preparaty natłuszczające i chroniące kolor.

  JAK CHRONIĆ TATUAŻ PRZED WYBLAKNIĘCIEM?

  W początkowych fazach gojenia staramy się unikać zamoczenia tatuażu oraz długich kąpieli. Najlepiej wybrać szybki prysznic aby w jak najmniejszym stopniu narazić tatuaż na uszkodzenie. Odpuść wizytę w saunie oraz na basenie. W żadnym wypadku nie korzystaj z solarium. Pod wpływem ciepła mikrocząsteczki przemieszczają się w skórze, co za tym idzie tatuaż może utracić kolor a nawet całkiem się rozmyć. Do 4 tygodni od zrobienia tatuażu najlepiej nie narażać go na promienie słoneczne i unikać opalania, aby rana się spokojnie zagoiła. Nadmierne promieniowanie UV może doprowadzić do powstawania reakcji alergicznych oraz zapaleń. Po tym okresie używaj kremów z najwyższym możliwym filtrem. Tusz pod wpływem promieniowania może wyblaknąć.

  Aby zachować tatuaż w doskonałej formie przez całe życie należy dbać o niego już zawsze. Codzienne stosowanie kremów o działaniu nawilżającym i natłuszczającym okaże się niezbędne. Warto zatroszczyć się o prywatne dzieło sztuki już na samym początku aby cieszyć się jego doskonałą kondycją przez wiele lat.

  Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
  pixel