Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Lifestyle

Gdzie pojechać na wakacje za niewielką kasę?

2018-06-28
|
Gdzie pojechać na wakacje za niewielką kasę?

  W wakacje każdy chciałby wyrwać się z rodzinnego miasta i zobaczyć trochę pięknego świata. Gdzie jednak jechać, gdy ma się mocno ograniczony budżet? Stare powiedzenie mówi, że „dla chcącego nic trudnego” i jeżeli tylko ma się głowę na karku i odrobinę samozaparcia, to i bez zapasów gotówki można dostać się w wiele wspaniałych miejsc i spędzić niezapomniane wakacje. To, dokąd jechać jest ważne, ale najistotniejsze jest tu dobre planowanie, nieco sprytu i umiejętność wyszukiwania okazji.

  W pierwszej kolejności trzeba ustalić cel swojej podróży i określić jakimi sumami pieniędzy dysponujemy. Tak zaczyna się planowanie wymarzonego urlopu. Krajowe wycieczki wcale nie muszą okazać się najtańszą opcją – nad morzem oraz w górach hotelarze i restauratorzy wysoko cenią swoje usługi. W efekcie, chcąc w miarę luksusowo spędzić urlop, możemy wydać ogromne sumy na posiłki i noclegi, a przecież przydałyby się jeszcze dodatkowe przyjemności i rozrywki.

  Dobrym pomysłem jest poszukanie promocji w biurach podróży – nierzadko zorganizowana wycieczka do Egiptu czy Tunezji okazuje się tańszą alternatywą niż pobyt w Zakopanem. Jakkolwiek nadal nie jest to opcja na każdą kieszeń, gdyż ceny takich podróży liczone są w tysiącach złotych.

  Dlatego też lepiej poszukać mniej oczywistych opcji – tam gdzie duży popyt, tam też zaczynają się wysokie ceny. Od lat wyszukujemy baz wypoczynkowych znajdujących się na zachód i południowy zachód od Polski – a przecież również na wschodzie są niezwykle malownicze miejsca, które można zwiedzić za pół darmo. Do takich miejsc należy m.in. Chorwacja, gdzie znajdziemy piękne plaże, niedrogie i bardzo smaczne jedzenie oraz wręcz absurdalnie tanie (w porównaniu do polskich cen) zakwaterowanie.

  Szukając ekonomicznych opcji nie trzeba wyjeżdżać daleko. Polscy turyści pod tym względem zachwalają również pobyt w Czechach i na Słowenii. Nie brakuje tam taniego jedzenia, rozrywek i atrakcyjnych cen pokojów. Dodatkowym atutem jest to, że są to kraje Unii Europejskiej i nie potrzebujemy wiz oraz paszportów by się tam udać.

  Z niskich cen słynie też Macedonia. Wielu miłośników taniego wypoczynku wybiera się nad Jezioro Ochrydzkie, gdzie znaleźć można malownicze plaże pod skalistymi klifami i wiele niezwykle pięknych zabytków. To również wyjątkowa okazja, aby niedrogo skosztować bardzo oryginalnej kuchni regionalnej.

  Najważniejsze jest jednak planowanie. Wakacje warto zacząć organizować już zimą, wyszukując okazje. Rezerwując miejsca i bilety z dużym wyprzedzeniem liczyć można na często bardzo duże zniżki. W tanich liniach lotniczych i przewozowych planując wyjazd na kilka miesięcy w przód, można zapłacić za transport nawet kilka złotych. Nie brakuje obecnie też innych opcji – przez Internet można umówić się z innymi osobami jadącymi samochodem w dane miejsce i symbolicznie dorzucić się do paliwa. Mając czas i odwagę warto spróbować także autostopu.

  Oszczędzanie na kwaterach też jest możliwe – najłatwiej wybrać się po prostu pod namiot. Pola biwakowe są dużo tańsze od hoteli i hosteli, a sam wyjazd staje się prawdziwą przygodą.

  Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
  pixel