Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
LifestyleLudzie i Relacje

Dzień kobiet – jak zrozumieć kobietę 5 praktycznych wskazówek

2021-02-26
|
Dzień kobiet – jak zrozumieć kobietę 5 praktycznych wskazówek

  Jeżeli padłeś ofiarą wszechobecnie panującego stereotypu, że Mężczyźni są z Marsa a Kobiety z Wenus i uważasz, że nigdy nie będziesz w stanie zrozumieć kobiet – jesteś w błędzie. Skończ powtarzać puste frazesy przekazywane przez osoby, które mało wiedzą o życiu i relacjach damsko męskich. Dzień Kobiet to świetna okazja aby spróbować zrozumieć swoją partnerkę. Poniżej kilka wskazówek, które ułatwią Ci zrozumienie siebie nawzajem.

  PO PIERWSZE: SŁUCHAJ

  Jeżeli chcesz wiedzieć co leży komuś na sercu musisz dać szansę tej osobie na wypowiedzenie się. Wysłuchaj uważnie, bez przerywania i wtrącania swoich racji co druga osoba ma do powiedzenia. Po skończonej wypowiedzi możesz ewentualnie wtrącić swoje uwagi. Dyskusja na dany temat powinna być konstruktywna i zrównoważona. Bez narzucania tylko i wyłącznie własnych racji.

  PO DRUGIE: ROZMAWIAJ

  Mężczyźni często unikają rozmów na temat emocji, odczuć oraz problemów czy odczuwanego stresu np. w pracy. Są przekonani, że poradzą sobie sami ze swoimi problemami i nie chcą obarczać nimi nikogo, tym bardziej partnerki. Kiedy w takiej samej sytuacji kobieta potrzebuje być wysłuchana i zrozumiana – mężczyzna milczy. Kobiety analizują wszystko co je spotkało danego dnia. Dlatego nie powinno Cię dziwić, że będzie chciała siłą wyciągnąć co Cię trapi i pomóc rozwiązać problem. A im bardziej będziesz zamknięty w sobie tym bardziej ona będzie myślała, że Twoje samopoczucie jest spowodowane jej osobą i snuła wizje rozpadu związku. Wystarczy prosta rozmowa i opowiedzenie partnerce co Cię trapi aby uniknąć poważnej kłótni lub kryzysu związku.

  PO TRZECIE: USZANUJ ODCZUCIA I EMOCJE PARTNERKI

  Sposób myślenia kobiet i mężczyzn znacznie różni się od siebie. Każdy jest różny, inaczej myśli, czuje oraz posiada inne doświadczenia, które wpłynęły na jego osobowość. Nie traktuj emocji i uczuć partnerki jako coś błahego i niewartego uwagi. Gdyby były mało istotne przecież nie mówiłaby o nich Tobie – osobie ważnej w jej życiu. Uszanuj emocje partnerki jeżeli jest jej smutno z jakiegoś powodu, nie przekonuj jej, że wcale nie powinno być jej przykro bez określonego powodu. Nie szukaj przyczyny złego samopoczucia, prostu to uszanuj i daj znać, że jesteś obok aby partnerka nie czuła się sama. Oczywiście ta zasada działa w obie strony.

  PO CZWARTE: OBSERWUJ

  Obserwuj mowę ciała. Gesty, szybkość mówienia, postawa i barwa głosu to elementy, po których możemy ocenić stan emocjonalny partnerki. Obserwuj zachowanie aby trafnie ocenić, że “coś jest na rzeczy”. Kiedy słowa mogą kłamać, mowa ciała jest nie do podrobienia. Jeśli intuicja podpowiada Ci, że partnerka kryje coś pod nienaturalnym zachowaniem. Porozmawiaj z nią. Pokaż, że jej rozterki nie są Ci obojętne i może powiedzieć co ją trapi.

  PO PIĄTE: PRZEMILCZANY PROBLEM NIE ZNIKNIE

  To, że jakiś temat zostanie przemilczany i do końca nierozwiązany nie powoduje wygaśnięcia uczuć z nim związanych. Wszyscy doskonale znają sytuacje, kiedy nasze partnerki poruszają podczas kłótnie dawne tematy, o których my zdążyliśmy już dawno zapomnieć. Dlaczego tak się dzieje? Zlekceważone emocje są wciąż żywe i im bardziej wyciszone tym częściej będą się pojawiać w kolejnych kłótniach. Dlatego pozwól partnerce wyrazić to co czuje, okaż zrozumienie aby negatywne emocje nie były dalej pielęgnowane.

  Jak widać powyżej zrozumienie kobiet nie jest czymś niemożliwym. Kluczem do stworzenia dobrych relacji jest uważne słuchanie, rozmowa i próba zrozumienia drugiej osoby. Wzajemne zrozumienie to recepta na udany związek. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych kłótni i nieporozumień.

  Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
  pixel