Wiele pań zastanawia się, dlaczego ich partnerzy, bracia i przyjaciele tak bardzo interesują się sportem. Nawet jeżeli sami nie uprawiają żadnej dyscypliny, to potrafią przecież godzinami siedzieć przed telewizorem, oglądając rozgrywki i kibicując ulubionym drużynom. Co wpływa na fakt, że mężczyźni tak bardzo kochają sport i kibicowanie?
SPORT ŁĄCZY MĘŻCZYZN
Męska psychika w dużym stopniu opiera się na rywalizacji. Każdy facet pragnie przekraczać kolejne granice i czuć się lepszym od innych. Czy to jednak nie sprawia, że sport powinien dzielić? Paradoksalnie jest odwrotnie. Możliwość sprawdzenia swoich sił w towarzystwie innych panów rodzi często wielkie przyjaźnie. Trudno cieszyć się aktywnością w samotności.
Z kibicowaniem jest podobnie. Pomiędzy fanami tej samej drużyny rodzi się ogromna więź. Sport jest zatem katalizatorem do spotkań towarzyskich i zawierania nowych znajomości. Jeżeli w gronie nieznajomych brak tematu, który „przełamie lody” zawsze można spytać kolegów, czy widzieli ostatni mecz reprezentacji. W magiczny sposób otwiera to męskie serca oraz rozwiązuje języki. A zatem zainteresowanie sportem to coś, co łączy panów i pozwala im znaleźć wspólny mianownik. Kiedy stadionowe emocje sięgają zenitu, przestają mieć znaczenie różnice czy zajmowane stanowiska. Magazynier i prezes spółki cieszą się tak samo, widząc strzelonego gola.
SPORT POZWALA ROZŁADOWAĆ STRES I EMOCJE
Piłka nożna, koszykówka czy boks to również doskonały sposób na pozbycie się stresów. Robić można to na dwa sposoby – uprawiając sport lub go oglądając. Aktywność fizyczna jest oczywiście zdrowsza i przynosi również korzyści fizyczne.
Jeśli chodzi o kibicowanie dobrze wiemy, jakie emocje budzi gra ulubionej drużyny. W pracy czy na uczelni trzeba zachować spokój i dyscyplinę. To zaś wiąże się nieraz z koniecznością tłumienia emocji. Problemy życia codziennego tez powodują nagromadzenie frustracji. Oglądając mecz, można w zdrowy sposób się ich pozbyć: nakrzyczeć na sędziego, skakać po zdobytym punkcie czy dopingować swoich idoli aż do zdarcia płuc. Sport to adrenalina i endorfiny, tak potrzebne do zachowania równowagi psychicznej.
SPORT TO STYL ŻYCIA
Mężczyźni w każdym wieku potrzebują idoli i autorytetów. Z łatwością znajdziemy ich np. wśród znanych piłkarzy. Co takiego sprawia, że panowie bezkrytycznie uwielbiają najlepszych zawodników, takich jak Robert Lewandowski czy Grzegorz Krychowiak?
Piłkarz jest uwielbiany przez tłumy, dobrze zarabia, ponadto szczyci się doskonała kondycją – czyli reprezentuje to o czym marzy prawie każdy facet. Styl piłkarzy zostaje kopiowany i naśladowany właśnie dlatego, że mężczyźni lubią upodabniać się do osób będących dla nich wzorem. W przeciwieństwie do postaci filmowych, sportowcy to ludzie z krwi i kości, którzy naprawdę osiągnęli sukces. Miłość do sportu będzie zatem także styl życia i sposobem na motywowanie się do działania.
Sport to dodatkowo sposób na zamanifestowanie swego patriotyzmu. Cóż bowiem lepiej podnosi dumę narodową niż wygrana drużyny noszącej biało czerwone stroje?
Wszystko to razem sprawia, że sport to zdrowie – nie tylko ciała, ale także męskiego ducha!