Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Moda męska

Czy prawdziwy mężczyzna nosi kalesony? Mówimy, jak jest naprawdę

2021-12-27
|
Czy prawdziwy mężczyzna nosi kalesony? Mówimy, jak jest naprawdę

  Kalesony często uznawane są za wstydliwą część męskiej garderoby. Panowie niezbyt chętnie wybierają ten element, uznając go za coś wstydliwego. Zapoznaj się z poniższym artykułem i zobacz, czy faktycznie jest to powód do wstydu, a jeśli nie, to jak wybrać kalesony tak, aby jak najlepiej spełniały swoją funkcję!

  CO TO SĄ KALESONY I CZY SĄ CZYMŚ WSTYDLIWYM?

  Co to są kalesony ? Jest to rodzaj bielizny zakładanej podczas chłodniejszych dni . Występują głównie w formie długich spodni i chronią nogi przed niskimi temperaturami. Obecne modele zdecydowanie różnią się od tych używanych kilkanaście lat temu. Obecnie wykonane są one z przyjemnych dla skóry materiałów i prezentują się zdecydowanie lepiej niż ich stara wersja, dlatego zdecydowanie nie ma powodu do wstydu, by je nosić.

  KIEDY WARTO NOSIĆ KALESONY I JAKIE ZALETY POSIADAJĄ?

  Jeśli już wiesz co to są kalesony, pytanie brzmi, kiedy nosić kalesony? Po ten element bielizny warto sięgać szczególnie podczas chłodniejszych dni. Jest to nie tylko sposób na zapewnienie komfortu cieplnego, ale także metoda na uniknięcie wielu chorób jak zapalenie pęcherza czy zapalenie korzonków. Jeśli zastanawiasz się więc, kiedy nosić kalesony, warto po nie sięgnąć, gdy temperatury spadną znacząco poniżej zera.

  Po tego rodzaju bieliznę warto również sięgnąć, gdy uprawiasz różnego rodzaju sporty zimowe, jak jazda na nartach. Dzięki niej mięśnie nie ulegną wychłodzeniu podczas wielu godzin na świeżym powietrzu.

  NA CO WARTO ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ PODCZAS WYBORU KALESONÓW?

  Jakie kalesony na zimę wybrać, aby jak najlepiej pełniły swoją funkcję? Pod uwagę warto wziąć kilka aspektów.

  MATERIAŁ

  Najważniejszą kwestią podczas wyboru kalesonów, jest materiał. Do wyboru masz kilka opcji. Najpopularniejsze są kalesony termoaktywne. Ich zdecydowaną zaletą jest to, że podczas niskich temperatur zapewniają komfort cieplny, jednak po wejściu do pomieszczenia nie odczuwasz zbyt dużego gorąca. Dzięki temu, nawet gdy nie masz możliwości zdjęcia kalesonów, nie odczuwasz dyskomfortu.

  Kolejnym rodzajem są kalesony bawełniane. Ich minusem jest to, że nie zapewniają aż takiego komfortu cieplnego jak kalesony termoaktywne. Co więcej, nie przepuszczają one zbyt dużo powietrza, więc gdy tylko zrobi się cieplej, możesz odczuwać dyskomfort.

  KOLOR

  Jakie kalesony na zimę wybrać? Najlepiej te w neutralnym kolorze. Pomimo tego, że jest to element garderoby niewidoczny dla innych będziesz czuć się bardziej komfortowo w czarnych, bądź granatowych kalesonach. Co więcej, będą one bardziej odporne na pranie, dzięki czemu posłużą ci na dłużej.

  Jeśli zapoznałeś się z powyższym artykułem doskonale wiesz już co to są kalesony i czym różnią się od tych z przeszłości. Podczas wyboru zwróć szczególną uwagę na materiał tak, aby zapewniał on komfort cieplny jednak nie powodował dyskomfortu. Pamiętaj, że kalesony nie są niczym wstydliwym i mogą uchronić cię przed wieloma chorobami. Prawdziwy mężczyzna nosi kalesony i dba o swoje zdrowie!

  Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
  pixel