Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Moda męska

Czapki męskie z daszkiem – nakrycie głowy do biegania latem

2022-08-01
|
Czapki męskie z daszkiem – nakrycie głowy do biegania latem

  Bieganie daje mnóstwo frajdy i pomaga utrzymać formę. Zwłaszcza po zimowym czasie bez słońca, teraz chcesz się nim nacieszyć. Jednak zbyt długa ekspozycja na promienie słoneczne może skutkować przegrzaniem, a nawet udarem słonecznym! Rozwiązaniem są czapki do biegania męskie. Jaki typ wybrać dla siebie? Przeczytaj!

  RODZAJE MĘSKICH CZAPEK Z DASZKIEM DO BIEGANIA

  Jeśli chodzi o czapki do biegania męskie, masz do wyboru sporo modeli. Najciekawsze z nich to czapki:

  • klasyczne;
  • truckerki;
  • do maratonów;
  • w formie daszków.

  Ich właściwości różnią się od siebie, jednak każde z nich możesz z powodzeniem stosować do biegania. Trudno jednak o modele uniwersalne, dlatego najlepiej wcześniej przyjrzeć się cechom każdego typu czapek męskich z daszkiem i dopiero potem wybrać odpowiedni dla siebie.

  KLASYCZNE CZAPKI Z DASZKIEM DO BIEGANIA

  Trzeba przyznać, że czapki z daszkiem do biegania męskie w formie klasycznej są odpowiednie dla większości biegaczy. Dlaczego? Są wyposażone w sztywny daszek i siateczkową górę, która zwykle jest wyposażona w otwory wentylacyjne. Takie czapki mają też regulację tylną np. na pasek lub klipsy. Są też opcje z klipsami. Takie klasyczne czapki z daszkiem mogą też być wyposażone w specjalny pasek materiału, który umiejscowiony jest na czole. Dzięki niemu pot nie zalewa Ci oczu w trakcie biegu. Zamiast ocierać sobie czoło opaską na nadgarstku, możesz skupić się na biegu bez rozpraszania uwagi.

  TRUCKERKI, JAKO CZAPKI Z DASZKIEM DLA MĘŻCZYZN

  Innym typem czapeczek są truckerki. To odmiana zdecydowanie bardziej designerska. Truckerka jako czapka z daszkiem do biegania męska sprawdza się głównie jako element stylizacji. Dlaczego? Jej konstrukcja nie jest tak elastyczna, jak w przypadku czapek tradycyjnych. Są zdecydowanie sztywniejsze, zazwyczaj nie posiadają elementów wentylujących i nie można ich zginać. Dla każdego biegacza, który chce podkreślać swój styl, taka czapka będzie bardzo dobrym wyborem.

  MĘSKIE CZAPKI Z DASZKIEM DO MARATONÓW

  W tym momencie przechodzimy do typowych wariantów czapek sportowych. Czapka z daszkiem męska do biegania maratonów jest wykonana z bardzo lekkiego i elastycznego materiału. Jej konstrukcja pozwala na pełną regulację dopasowania dzięki zastosowaniu tylnego ściągacza. Zdecydowana część góry wykonana jest z przewiewnej tkaniny, co zapewnia o wiele lepszą wentylację głowy podczas upału. Daszek można dowolnie formować a całość bez trudu zmiąć i schować do plecaka czy kieszeni. Nie ma przy tym obawy o jej deformację – taka czapka z daszkiem wraca do swojej pierwotnej postaci. Ma to znaczenie zwłaszcza podczas długich biegów, gdy warunki słoneczne szybko się zmieniają.

  DASZEK DLA BIEGACZA

  Zastanawiasz się, jaka czapka z daszkiem do biegania latem Ci się przyda, ale nie widzisz odpowiedniej dla siebie? Odpowiedzią na Twoje potrzeby może być czapeczka w formie daszka. To model skierowany zwłaszcza do tych biegaczy, którzy chcą chronić swoje oczy przed oślepiającymi promieniami i czoło przed potem. Daszek to w zasadzie opaska z dodatkową ochroną nad czołem. Zapewnia bardzo dobrą wentylację głowy ze względu na brak materiału na górze. Najlepiej sprawdza się podczas treningów u osób, które nie są aż tak wrażliwe na działanie promieni słonecznych.

  CZAPKA Z DASZKIEM DLA BIEGACZA – WNIOSKI

  Niektórzy obawiają się nosić czapki z daszkiem ze względu na niekorzystny wygląd. Jednak ten element stroju treningowego jest niemal obowiązkiem w letnie dni. Wysiłek w pełnym słońcu bez ochrony głowy momentalnie osłabia, przez co osiągasz gorsze wyniki i ryzykujesz swoje zdrowie. Dlatego miej w swoim zestawie co najmniej jedną czapkę z daszkiem do biegania!

  Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
  pixel