Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Moda męskaLifestyle

Była sobie bluza. Cykl życia od projektu do produktu.

2024-04-09
|
Była sobie bluza. Cykl życia od projektu do produktu.

  Każda pracownia ma swoje rzemieślnicze sekrety, a my z przyjemnością uchylimy rąbka tajemnicy i odpowiemy na wiele pytań, które z pewnością Was nurtują. Opowiemy wam, jaką drogę przejdzie męska bluza, zanim trafi do Waszych rąk. Poprowadzimy Was po nitce do kłębka przez świat materiałów i… duchów.

  Czy patrzyliście kiedyś na ubranie i zastanawialiście się jak jest zrobione?

  Najciekawsze historie rozpoczynają się od konceptu. Przed wyruszeniem w drogę, należy ubrać się ciepło, a by zaprojektować bluzę, trzeba wyczuć, co noszą mężczyźni. Pomaga nam w tym rozwinięty zmysł estetyczny naszych projektantów, którzy na bieżąco śledzą męskie trendy. To oni ustalają, czy będzie to bluza dla mężczyzny prowadzącego aktywny styl życia, czy klasyczna bluza codzienna. 

  Bluza z kapturem, bluza wkładana przez głowę, czy bluza kangurka? Kreatywni projektanci nieustannie ulepszają sprawdzone formuły, przełamują konwencje i wychodzą poza utarte schematy modowe, by wyglądała oryginalnie i wyjątkowo.

  Z czego robi się bluzy?

  Na etapie konstrukcji ustalamy jaki materiał wybrać, jaki zrobić wykrój i jaki rodzaj szycia wygląda na nim najlepiej. Tworzymy szkielet, czyli tak zwany konstrukt, nadający produktowi właściwego kształtu i funkcjonalności. W ten sposób zaczynamy wcielać projekt w życie.

  Wysokiej klasy męska bluza musi być wykonana z odpowiednio dobranej tkaniny lub dzianiny. Najczęściej wybieranym materiałem jest bawełna i to z niej powstają wygodne męskie bluzy. Wiele czasu poświęcamy na próby jakości, sprawdzające między innymi wytrzymałość tkaniny.

  Jak powstają męskie ubrania?

  Gdy już mamy potrzebne komponenty, materiały i szablony trafiają do szwalni, w której dzieje się magia – powstaje prototyp zwany samplem. Bluza zaczyna nabierać kształtów, jednak daleko jej jeszcze do ostatecznej formy.

  Sample niejako zderza koncept z rzeczywistością, gdyż wtedy można dostrzec nieścisłości, które na bieżąco poprawiamy. 

  Nie zapominamy o detalach! Każdy szczegół jest ważny, dlatego dbamy, by bluza była dopięta na ostatni guzik. Zaprasowujemy szycia, dodajemy zapięcia, metki i emblematy oraz przekładamy sznurowania. Jeśli jesteśmy zadowoleni z efektów, a bluza spełnia nasze standardy, może ona wyruszyć w dalszą drogę.

   

  Kiedy bluza pojawi się w sklepie?

  Tutaj rozpoczyna się ostateczne wyzwanie, przed którym musi stanąć bluza, czyli starcie z żywym modelem i duchem. Duch to manekin, na którym prezentuje się ubranie do zdjęcia. Nie ma tu nic do ukrycia - wszystkie cechy charakterystyczne mają być widoczne na pierwszy rzut oka. Na ludzkim modelu bluza może zaprezentować się “w akcji”. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaprezentować już gotowy produkt. 

  To Wy tworzycie zakończenie historii, wybierając modele dopasowane do waszych preferencji, a na podstawie waszego feedbacku jesteśmy w stanie tworzyć kolejne świetne produkty. Pamiętajmy jednak, że nie każdy bohater nosi pelerynę i duża zasługa w tym naszego zespołu projektowego oraz szwalni. Z okazji Dnia Włókniarza pragniemy szczególnie podziękować im za kreatywność i pasję, którą wkładają w tworzone męskie ubrania.

   

  Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024
  pixel