Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
LifestyleLudzie i Relacje

Broda czy wąsy – co się bardziej podoba kobietom?

2018-09-29
|
Broda czy wąsy – co się bardziej podoba kobietom?

  ednym z najważniejszych powodów dla których mężczyźni dbają o swój wygląd i starają się zabłysnąć oryginalnym stylem jest chęć zaimponowania płci przeciwnej. Oryginalny strój nie zastąpi ciekawego wnętrza i intelektu, ale wygląd mimo to ma znaczenie. Chcąc zrobić dobre wrażenie na paniach, trzeba jednak pomyśleć nie tylko o garderobie, ale również fryzurze i zaroście. I tu właśnie pojawia się ważne pytanie – co bardziej podoba się kobietom? Broda czy wąsy?

  ZAROST – SEKSOWNY CZY NIE?

  Gusta są różne i jedne panie kategorycznie nie życzą sobie partnera z brodą, podczas gdy inne twierdzą, iż nie ma bardziej pociągającej rzeczy niż zarost. Co jednak na to nauka?

  Okazuje się, że panowie z zarostem mają większą szansę na zainteresowanie kobiet. Badacze z Nowej Zelandii przeprowadzili eksperyment, w którym paniom pokazywano zdjęcia mężczyzn. Podzielono je na cztery kategorie: panowie dokładnie ogoleni, posiadający zarost 3-dniowy i 10-dniowy oraz mężczyźni z długimi brodami. Wynik był jednoznaczny, bo pod względem atrakcyjności najwyższe oceny zebrali panowie z 3- i 10-dniowym zarostem.

  Zarost podkreśla szczękę i dojrzałość mężczyzny. A zatem można spokojnie uznać, że nauka potwierdza fakt, iż zarost jest seksowny.

  BRODA CZY WĄSY?

  Co jednak bardziej przyciąga damskie spojrzenia – broda czy wąs? I tutaj zdecydowanie wygrywa broda lub broda w połączeniu z eleganckim wąsikiem. Sam wąs kojarzy się raczej ze starszymi panami. Panie uważają go często za przeżytek i przemijającą modę z dawnych lat. Na obrazach i dawnych fotografiach wszak pełno jest polityków, wojskowych i ludzi nauki noszących sumiasty wąs.

  Dlatego też znacznie bezpieczniej jest postawić na starannie przystrzyżoną bródkę. Niemniej o gustach się nie dyskutuje i nikt nie może dać nam pewności, że dama, o której uwagę się staramy nie przepada wprost za podkręconym wąsem a’la Salvadore Dali lub przeciwnie – uważa, że prawdziwy mężczyzna powinien być gładko ogolony.

  ZAROST WIZYTÓWKĄ MĘŻCZYZNY

  Chociaż nie uda się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy szukając wybranki serca warto zapuszczać zarost, to warto pamiętać o kilku rzeczach. Zarost może być atutem, ale jedynie wtedy, gdy jest odpowiednio dopasowany do twarzy i zadbany.

  Niechlujnie ułożone kępki włosów, nieuczesany wąs i okruszki smętnie zwisające z brody, to z pewnością nie afrodyzjaki. Zapuszczając zarost w pierwszej kolejności, warto upewnić się więc, że nosimy go jak prawdziwy facet – schludnie.

  Skąd jednak dowiedzieć się, jaki typ zarostu najlepiej pasuje do konkretnego kształtu twarzy i urody. W tym celu najlepiej odwiedzić specjalistę. Profesjonalni fryzjerzy i styliści bród oraz wąsów (czyli tzw. „barberzy”) stali się bardzo popularni i znalezienie zakładu zajmującego się męskimi zarostami obecnie nie stanowi żadnego problemu. W czasie wizyty można dowiedzieć się też, jak zadbać o zarost i często na miejscu nabyć wszelkie potrzebne kosmetyki, pomady oraz akcesoria.

  Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
  pixel