Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Trening i ciało

9 stylizacji zarostu – sprawdź, która sprawdzi się u ciebie

2019-11-29
|
9 stylizacji zarostu – sprawdź, która sprawdzi się u ciebie

  Odpowiednio wystylizowany zarost może diametralnie zmienić wygląd całej twarzy. Warto zastanowić się nad wyborem właściwego kształtu wąsów i brody, aby były one elementami dodającymi uroku. Najważniejszą kwestią jest dopasowanie zarostu do twarzy. Zapoznaj się z naszymi propozycjami najciekawszych stylizacji!

  ZAROST ODPOWIEDNI DLA TWARZY KWADRATOWEJ

  Kwadratowy kształt żuchwy dodaje męskości, dlatego warto w skuteczny sposób go wyeksponować. W tym zadaniu niezastąpiona okaże się wyraźna bródka. Najlepiej zrezygnować z zarostu po bokach lub nadać mu bardzo krótką długość. Dobrym rozwiązaniem będzie dłuższy zarost wokół ust, w którym wąsy łączą się z bródką. Z daleka przypomina on formę koła – optycznie wydłuża twarz i jednocześnie nie maskuje kości żuchwy. Znakomitym wyborem dla kwadratowego kształtu jest także popularna kozia bródka. W tym wypadku całkowicie rezygnuje się z dłuższego zarostu nad wargą, dlatego jest to dobra propozycja dla panów, którzy nie przepadają za wąsami.

  JAKI ZAROST PASUJE DO TWARZY OKRĄGŁEJ?

  Panowie posiadający okrągłą twarz powinni zdecydować się na taką formę zarostu, która okaże się skuteczna w optycznym wyszczupleniu. Świetnym rozwiązaniem może być stylizacja ala Van Dyke. Główną rolę mogą odgrywać w niej wąsy – jednym z wariantów są wąsy z delikatnie uniesionymi końcówkami. Można także zrezygnować z ich uwydatnienia i połączyć z linią zarostu brody (która opcjonalnie występuje również w szpiczastej formie). Dla stylizacji Van Dyke ważne jest zachowanie gładkich policzków. Przy okrągłym kształcie twarzy sprawdzi się też broda bez bokobrodów z oddzielonym wąsem, gdzie jej końcówki kierują się ku dołowi.

  PROPOZYCJE ZAROSTU DLA TWARZY OWALNEJ

  Twarz owalna daje najwięcej możliwości, jeśli chodzi o stylizacje zarostu – pasuje do niej niemal każda forma brody i wąsów. Śmiało można zdecydować się po prostu na parodniową przerwę od golenia, dbając jedynie o równą długość włosków. Dobrą propozycją są również klasyczne stylizacje, na przykład w formie wąsów przyciętych nad górną wargą lub zachodzących na nią końcówkami. Z myślą o bardziej oryginalnej stylizacji warto skusić się na tak zwaną podkowę, czyli nieco szersze wąsy z końcówkami sięgającymi aż do linii żuchwy.

  STYLIZACJE ZAROSTU DLA TWARZY PROSTOKĄTNEJ

  Prostokątna twarz wymaga optycznego wydłużenia boków, co dzięki właściwie wystylizowanej brodzie nie jest trudnym zadaniem. Skutecznym rozwiązaniem będą szerokie bokobrody połączone z wąsem. W przypadku tej stylizacji należy zrezygnować z zarostu na samej brodzie. Alternatywą jest całkowite zgolenie wąsów i pozostawienie cieniutkiego paska wzdłuż szczęki i brody. Dla twarzy prostokątnej dobrym wyborem okaże się także ograniczenie zarostu do cienkiego lub grubszego pionowego paska pod dolną wargą.

  Wybierając odpowiednią stylizację zarostu, nie należy kierować się aktualnymi trendami. Podążanie za modą nie powinno być wyznacznikiem – sprawdzonym sposobem na uzyskanie atrakcyjnego wyglądu jest dopasowanie wąsów i brody do kształtu twarzy.

  Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
  pixel