Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Lifestyle

7 filmów, które powinien znać każdy mężczyzna przed 30

2019-05-10
|
7 filmów, które powinien znać każdy mężczyzna przed 30

  Są takie filmy, które oglądasz dla zabicia czasu, a po końcowych napisach już nie pamiętasz głównych bohaterów, ani fabuły. Jest jednak wiele tytułów, gdzie seans wgniecie Cię głęboko w fotel, a przesłanie płynące z niego zapamiętasz do końca życia. W poniższym zestawieniu prezentujemy 7 filmów do obejrzenia przez każdego mężczyznę, zanim w rubryce “wiek” pojawi się trzydziestka.

  • “OJCIEC CHRZESTNY” REŻ. FRANCIS FORD COPPOLA (1972)

  Nie można tytułować się znawcą kina, nie oglądając tej kultowej pozycji. Niezapomniana trylogia o dziejach rodziny Corleone, w której główne role grają Marlon Brando oraz Al Pacino to historia pełna zdrad, kłamstw, władzy i brutalności. Każdy mężczyzna znajdzie tam również przywiązanie do rodziny, oddanie się sprawie oraz honor – tym kierowali się członkowie rodu włoskiej mafii.

  • “ROCKY” REŻ JOHN G. AVILDSEN (1976)

  Rocky Balboa to najbardziej znany filmowy sportowiec w historii kina. Rola, w którą wcielił się Sylvester Stallone, chwyta za serce, a przede wszystkim daje potężny zastrzyk motywacji. Na ekranie obserwujemy drogę boksera ‘od zera do bohatera’, gdzie pokonuje on wiele trudnych chwil, by skończyć na szczycie. Sam film pokazuje, dlaczego nie należy się nigdy poddawać i zawzięcie iść wyznaczoną przez siebie drogą.

  • “PODZIEMNY KRĄG” REŻ. DAVID FINCHER (1999)

  Każdy chce wyrwać się z nudnego życia, gdzie większość czasu zajmują rutynowe czynności powtarzane co dzień. Główny bohater, grany przez Edwarda Nortona, postanawia w tym celu założyć klub, gdzie każdej nocy odbywają się walki. Jednak opuszczenie swojego starego życia, może mieć poważne konsekwencje.

  • “300” REŻ. ZACK SNYDER (2006)

  Bohaterskie czyny dzielnych Spartan przeszły do historii, a sama postawa wojowników owiana jest prawdziwą legendą. Film przedstawia dzieje odważnej grupy mieszkańców greckiej Sparty, którzy sprzeciwili się ogromnej armii najeźdźców z Persji. To prawdziwa lekcja męstwa, oddania i ogromnej odwagi – tego nie powinno brakować w życiu żadnego mężczyzny.

  • “SLUMDOG. MILIONER Z ULICY” REŻ. DANNY BOYLE (2008)

  Inspirująca opowieść o chłopcu z niewielkiej indyjskiej wioski, który ma ogromne marzenia. Opowieść o przyszłym milionerze uczy, żeby nigdy się nie poddawać, ryzykować wiele i dążyć do bycia dobrym człowiekiem, nawet gdy wszystko nas do tego zniechęca.

  • “FORREST GUMP” REŻ. ROBERT ZEMECKIS (1994)

  Życie Forresta Gumpa, w którego rolę wciela się Tom Hanks, to prawdziwa lekcja życia. Sam film pokazuje, że warto robić wiele, pozornie niezwiązanych ze sobą, rzeczy. Pozwala to poznawać nowych ludzi, zawody, a także otaczający świat. To również lekcja uporu, dzięki któremu można zostać zapamiętanym – będąc na pierwszy rzut oka … dziwnym.

  • “WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE” REŻ. TOMASZ WISZNIEWSKI (2007)

  Polski film przedstawiający losy zdolnego biegacza, pochodzącego z biednej rodziny. W wyniku choroby swojej matki postanawia pobiec do Częstochowy, żeby pomodlić się o jej ozdrowienie. Historia ta jest świetnym przykładem na to, że nawet bez pieniędzy i warunków bytowych należy dążyć do spełnienia swoich marzeń. Przeciwności losu powinny być motywatorem do dalszych działań, nie mogą wpływać destrukcyjnie.

  Dlaczego akurat te 7 filmów? Każdy z nich jest inny, pokazują, jak różnią się między sobą mężczyźni. Propozycje te mają jednak wspólną cechę – upór i dążenie głównego bohatera do sukcesu. W poszczególnych produkcjach był on definiowany inaczej – sukcesem była wolność, zmiana swojego życia, czy też spełnienie marzeń. Jednak finalnie każdy bohater zaraża swoją wytrwałością także odbiorcę przed telewizorem, a tej nie powinno zabraknąć żadnemu mężczyźnie.

  Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
  pixel