Darmowa dostawa od 199,00 PLN
Wysyłka w 24H
Zwrot do 60 dni
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Lifestyle

5 powodów, dla których warto zainteresować się wyścigami konnymi

2019-02-08
|
5 powodów, dla których warto zainteresować się wyścigami konnymi

  W Polsce wyścigi konne odbywają się od połowy XIX wieku. Od samego początku były to zawody, które wywoływały mnóstwo sportowych emocji, a jednocześnie uznawało się je za istotne wydarzenie kulturalne. Dzisiaj zainteresowanie wyścigami konnymi mocno spadło – wiele osób uważa, że to sport zarezerwowany jedynie dla bogatych, starszych ludzi. Czy tak jest naprawdę? My postaramy się przedstawić kilka powodów, dla których warto wybrać się na tor wyścigowy!

  1. NIEBANALNA ROZRYWKA

  Wyścigi konne to wyjątkowy sport. Piękne zwierzęta, doświadczeni dżokeje i emocje z oglądania wyścigu to tylko kilka najważniejszych rzeczy, które sprawiają, że możemy mówić o rozrywce dającej mnóstwo frajdy.

  Dodatkowym atutem jest fakt, że wyścigami konnymi interesuje się stosunkowo niewiele osób – dlatego też to idealny sposób spędzania wolnego czasu dla osób lubiących wyróżniać się z tłumu i pragnących dołączyć do elitarnego grona.

  2. KULTURA

  Sport daje adrenalinę, nie tylko samym uczestnikom zmagań, ale także publiczności. Ma to swoje dobre i złe strony, np. na stadionach piłkarskich emocje często kończą się rzucanymi z trybun wyzwiskami, a zdarza się, że pomiędzy kibicami przeciwnych drużyn dochodzi do rękoczynów.

  Na wyścigach konnych takie sytuacje się nie zdarzają. O kulturze wśród fanów tego sportu można powiedzieć, że jest wręcz legendarna. Jeżeli zatem poszukujemy sportowych wrażeń, ale zależy nam na spokojnej, dżentelmeńskiej atmosferze, to tor wyścigowy będzie idealnym miejscem na weekendowy relaks.

  3. EMOCJE

  Każdy sport wywołuje mnóstwo emocji – wyścigi konne są jednak pod tym względem szczególne. Możliwość obejrzenia koni w pełnym biegu, obstawianie wygranych i dzielenie z innymi ludźmi tej pasji to rzeczy, które czynią tor wyścigowy miejscem wyjątkowym.

  Wyścigi konne to również nieco hazardu. I wbrew obiegowej opinii nie trzeba dysponować ogromnymi zapasami gotówki, aby wziąć udział w zakładach.

  4. WYJĄTKOWY STYL

  Wyścigi to sport elitarny pod każdym względem. To nie tylko miejsce dla fanów sportu, ale także… mody. Na warszawskim Służewcu podczas derbów odbywa się np. konkurs na najpiękniejszy kapelusz. Na każdym kroku możemy podziwaić eleganckie ubranie. Męskie marynarki, klasyczne kaszkiety czy kapelusze sprawiają, że ma się wrażenie iż na torze znów królują lata 20. ubiegłego wieku.

  Z tego powodu szykowni panowie lubią ten sport oraz zawsze szykują elegancki ubiór na wyścigi. To niejako tradycja i na tor warto założyć coś gustownego. Wyścigi konne to miejsce, w którym pokażemy swój styl – modna kurtka czy elegancka marynarka z pewnością będą tu docenione.

  5. ELITARNA ATMOSFERA

  Klimat, jaki towarzyszy wyścigom konnym jest całkiem inny niż w przypadku bardziej popularnych imprez sportowych czy plenerowych. To piknikowa atmosfera i możliwość spotkania ludzi kulturalnych i ceniących nietypowe rozrywki.

  Na wyścigach uda nam się nawiązać wiele nowych znajomości i zaprzyjaźnić się z ludźmi na poziomie. Elitarny klimat to właśnie jedna z najważniejszych rzeczy, dla których warto chociaż raz wybrać się na tor konny.

  Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
  pixel